4.6 C
Oslo
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsBiznesDni Noblowskie w Norwegii

Dni Noblowskie w Norwegii

Dni-Noblowskie-w-Norwegii

Dni Noblowskie 10-12.12. w Oslo

Tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla jest nagrodą dziecięcą: Malala Yousafzai z Pakistanu ma zaledwie 17 lat i jest najmłodszą w historii laureatką Nagrody. Dziewczynka walczy o dobro dzieci, a zwłaszcza o prawo dziewcząt do edukacji. Z kolei Kailash Satyarthi z Indii walczy o zniesienie przymusowej pracy dzieci i o zapewnienie im bezpiecznego życia, prawa do nauki i zabawy.

Tu przeczytasz o regorocznych ¨Laureatach

Oboje Laureaci przybędą w grudniu do Oslo, aby odebrać Nagrodę podczas uroczystości w dniu 10 grudnia, jak i wydarzeniach towarzyszących:

10 grudnia (środa)
11.00 – Miejsce: Plac Ratuszowy (Rådhusplassen) w centrum Oslo. Tu odbędzie się Zabawa dla Dzieci (‘Save the Children Peace Prize Party’) z udziałem tysięcy specjalnie zaproszonych dzieci, dla których zarezerwowano miejsca tuż przy scenie. Jednakże impreza ma charakter otwarty i mile widziani będą pozostali chętni.

13.00 – Z wnętrz Centrum Pokojowej Nagrody Nobla będzie nadawana transmisja na żywo z ceremonii wręczania Pokojowej Nagrody Nobla. Wydarzenie jest bezpłatne, ale ilość miejsc siedzących jest ograniczona.

17.00 – Miejsce: Gamle Logen (najstarszy dom kultury w Oslo). Tu odbędą się pakistańsko-indyjskie obchody Pokojowej Nagrody Nobla 2014. Będzie to wspólna impreza społeczności pakistańskiej i indyjskiej w Oslo. Wystąpią artyści i mówcy z Pakistanu, Indii i Norwegii. W sprawie biletów należy kontaktować się z Gamle Logen.

17.30 – Miejsce zbiórki: posąg tygrysa na Jernbanetorget (plac w Oslo przy Dworcu Centralnym). Stąd w kierunku Grand Hotelu ruszy pochód z zapalonymi pochodniami, któremu towarzyszyć będą muzyka i przemówienia. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Zapraszamy! Więcej informacji tutaj.

11 grudnia (czwartek)
20.00 – Miejsce: Oslo Spektrum. Odbędzie się tu coroczny koncert z okazji Pokojowej Nagrody Nobla. Gospodynią wieczoru będzie Queen Latifah, a wystąpią tacy artyści, jak: Steven Tyler, Ustad Fateh Ali Khan, Laura Mulva i Gabrielle. Bilety.

12 grudnia (piątek)
Począwszy od godz. 12.00 w dn. 12.12 do dn. 30.12 Centrum Pokojowej Nagrody Nobla zaprasza na wystawy (wstęp wolny):

Wystawa o Pokojowej Nagrodzie Nobla 2014: Malala i Kailash

Doroczna wystawa ‘Peace at Work’

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce
fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo