12.9 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNewsBiznesDni Noblowskie w Norwegii

Dni Noblowskie w Norwegii

Dni-Noblowskie-w-Norwegii

Dni Noblowskie 10-12.12. w Oslo

Tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla jest nagrodą dziecięcą: Malala Yousafzai z Pakistanu ma zaledwie 17 lat i jest najmłodszą w historii laureatką Nagrody. Dziewczynka walczy o dobro dzieci, a zwłaszcza o prawo dziewcząt do edukacji. Z kolei Kailash Satyarthi z Indii walczy o zniesienie przymusowej pracy dzieci i o zapewnienie im bezpiecznego życia, prawa do nauki i zabawy.

Tu przeczytasz o regorocznych ¨Laureatach

Oboje Laureaci przybędą w grudniu do Oslo, aby odebrać Nagrodę podczas uroczystości w dniu 10 grudnia, jak i wydarzeniach towarzyszących:

10 grudnia (środa)
11.00 – Miejsce: Plac Ratuszowy (Rådhusplassen) w centrum Oslo. Tu odbędzie się Zabawa dla Dzieci (‘Save the Children Peace Prize Party’) z udziałem tysięcy specjalnie zaproszonych dzieci, dla których zarezerwowano miejsca tuż przy scenie. Jednakże impreza ma charakter otwarty i mile widziani będą pozostali chętni.

13.00 – Z wnętrz Centrum Pokojowej Nagrody Nobla będzie nadawana transmisja na żywo z ceremonii wręczania Pokojowej Nagrody Nobla. Wydarzenie jest bezpłatne, ale ilość miejsc siedzących jest ograniczona.

17.00 – Miejsce: Gamle Logen (najstarszy dom kultury w Oslo). Tu odbędą się pakistańsko-indyjskie obchody Pokojowej Nagrody Nobla 2014. Będzie to wspólna impreza społeczności pakistańskiej i indyjskiej w Oslo. Wystąpią artyści i mówcy z Pakistanu, Indii i Norwegii. W sprawie biletów należy kontaktować się z Gamle Logen.

17.30 – Miejsce zbiórki: posąg tygrysa na Jernbanetorget (plac w Oslo przy Dworcu Centralnym). Stąd w kierunku Grand Hotelu ruszy pochód z zapalonymi pochodniami, któremu towarzyszyć będą muzyka i przemówienia. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Zapraszamy! Więcej informacji tutaj.

11 grudnia (czwartek)
20.00 – Miejsce: Oslo Spektrum. Odbędzie się tu coroczny koncert z okazji Pokojowej Nagrody Nobla. Gospodynią wieczoru będzie Queen Latifah, a wystąpią tacy artyści, jak: Steven Tyler, Ustad Fateh Ali Khan, Laura Mulva i Gabrielle. Bilety.

12 grudnia (piątek)
Począwszy od godz. 12.00 w dn. 12.12 do dn. 30.12 Centrum Pokojowej Nagrody Nobla zaprasza na wystawy (wstęp wolny):

Wystawa o Pokojowej Nagrodzie Nobla 2014: Malala i Kailash

Doroczna wystawa ‘Peace at Work’

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce
fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły