3.7 C
Oslo
czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaKalendariumDokąd zmierza świat - co sądzą Polacy

Dokąd zmierza świat – co sądzą Polacy

Dokad-zmierza-swiat-co-sadza-Polacy

Studenci spróbują wyjaśnić „Dokąd zmierza świat”

 

Dokąd zmierza świat? Jak jego przyszłość widzą polscy studenci? Odpowiedzi na takie pytania spróbują udzielić uczestnicy studenckiej konferencji „Dokąd zmierza świat – gospodarka, polityka i społeczeństwo przyszłości”, która odbędzie się 12 maja w Akademii Leona Koźmińskiego. Chęć udziału w wydarzeniu można zgłosić do 15 marca.

Konferencja ma umożliwić przeprowadzenie debaty wśród młodych ludzi nad perspektywami współczesnej gospodarki i społeczeństwa.

„Przede wszystkim chodzi o znalezienie odpowiedzi na pytania: jak obecni studenci, którzy tworzyć będą w przyszłości elitę intelektualną, patrzą na zmieniający się świat, jakie widzą szanse dla siebie, swoich krajów, regionów i społeczności lokalnych? Jakie zagrożenia uważają na najbardziej niepokojące? I jakie procesy społeczne i gospodarcze będą – ich zdaniem – decydujące dla kształtu świata w perspektywie kilkunastu najbliższych lat?” – wyjaśnia Bartosz Wielgo – prezes Studenckiego Koła Naukowego Macroeconomics Club, które organizuje konferencję.

Do rozważań nad tymi zagadnieniami studenci Akademii Leona Koźmińskiego z koła naukowego Macroeconomics Club zaprosili kolegów ze studiów licencjackich z innych uczelni, zwłaszcza z kierunków społecznych, humanistycznych i ekonomicznych.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konferencji i przygotować referaty, powinni zgłosić swoją gotowość do 15 marca. Abstrakty i referaty można będzie przekazać do 19 kwietnia.

Organizatorzy konferencji zachęcają do interdyscyplinarnego podejścia do tytułowego zagadnienia i łączenie trzech obszarów: gospodarki, społeczeństwa i polityki. „Wielu bieżących problemów nie można analizować z punktu widzenia pojedynczej dyscypliny, bo takie kwestie jak rozwój zrównoważony, spójność społeczna, rzeczywistość wirtualna, rola mediów we współczesnej gospodarce i polityce itd., wymagają łączenia metod z różnych nauk społecznych” – dodaje Wielgo.

Na konferencji zostanie zaprezentowanych 25 najlepszych referatów, wybranych spośród nadesłanych przez uczestników. Jury nagrodzi sześć prezentacji. Wartość każdej nagrody to 500 zł. Osoby występujące na konferencji mogą także wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu poświęconym technikom prezentacji.

Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: www.kozminski.edu.pl/dokadzmierzaswiat

 

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo