12.9 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNewsKorzystne połączenia z Polski

Korzystne połączenia z Polski

Korzystne-polaczenia-z-Polski

Samolotem do Nowego Jorku, pociągiem do Moskwy, a może autobusem do słonecznej Chorwacji? Oferta polskich firm współpracujących z zagranicznymi przewoźnikami jest bardzo szeroka. Przed zaplanowaniem wyczekanego urlopu warto więc poznać najbardziej dogodne połączenia z Polski.

Wymarzone wakacje – niezależnie od tego, czy planowane od miesięcy, czy zorganizowane spontanicznie, zawsze są wyczekane i wytęsknione. Zwykle mamy też wobec nich spore oczekiwania – szczególnie, gdy zamierzamy poświęcić na nie sporo pieniędzy. Długa i męcząca podróż lub nieprzyjemne niespodzianki w drodze do miejsca docelowego mogą zepsuć całą radość z urlopu. Jeśli więc wybieramy się za granicę, warto wcześniej poznać najbardziej korzystne połączenia komunikacyjne z Polski.

Autem z problemami
To nieprawda, że zawsze najszybciej i najwygodniej jest podróżować własnym samochodem. Podróż taka może okazać się po pierwsze długa, po drugie męcząca, a po trzecie – droga, gdyż do kosztów paliwa nieraz trzeba doliczyć opłaty za autostrady i winiety. Natomiast za pomocą GoEuro.pl – internetowej wyszukiwarki połączeń, można szybko znaleźć dogodne połączenie lotnicze, kolejowe lub autobusowe z Polski do większości krajów Europie.

Samolotem w świat
Najszybciej i najdalej dotrzeć można oczywiście samolotem. Każdego dnia w największych miastach w Polsce – Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu czy Krakowie – podróżni korzystają z połączeń lotniczych z całym światem. Polska jest szczególnie dobrze skomunikowana z europejskimi stolicami i największymi miastami turystycznymi – Londynem, Berlinem, Barceloną, Paryżem, Wilnem, Pragą, Sztokholmem czy naszym Oslo. Podróże lotnicze do krajów Unii Europejskiej są dla turysty wygodne także ze względu na brak konieczności posiadania wiz i paszportów. Osoby, które mimo wszystko chcą odwiedzić bardziej odległy zakątek świata, mogą skorzystać z licznych połączeń lotniczych m.in. z Nowym Jorkiem, Dubajem, Cancum, Chicago, Moskwą czy Toronto. Informacje o odlotach można też znaleźć na stronach portów lotniczych.

Pociąg do pięknych widoków
Podróż pociągiem zajmie oczywiście więcej czasu, a oferta przewoźników ogranicza się do połączeń lądowych, jednak wybór tego środka komunikacji może okazać się prawdziwą przygodą. Niczym nieskrępowane podziwianie zmieniających się krajobrazów, wyjątkowa wygoda – wszak w pociągu można i spacerować, i spać, i pić kawę, a nawet… możliwość poznania ciekawych ludzi z różnych krajów. Jak podaje Rynek Kolejowy na swojej stronie, PKP Intercity obecnie we współpracy z zagranicznymi partnerami oferuje połączenia m.in. do Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Austrii, Węgier, Holandii, a nawet Francji. Komfort i wygoda to jedna zaleta, drugą jest stosunkowo niska cena przejazdu w porównaniu z komunikacją lotniczą.

Najtaniej busem
Autobus to zazwyczaj najtańsza alternatywa. Każdego dnia mniejsze i większe busy odjeżdżają m.in. do słonecznych krajów Europy – Chorwacji, Bułgarii, Włoch czy Hiszpanii. Niewątpliwą zaletą połączeń autobusowych jest możliwość dotarcia do mniejszych miejscowości – nie tylko stolic i dużych miast, jak w przypadku połączeń lotniczych czy kolejowych.

Fot: GoEuro.pl

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły