12.7 C
Oslo
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaNewsCiekawostkiKształcenie bez granic - fundusze norweskie

Kształcenie bez granic – fundusze norweskie

Ksztalcenie-bez-granic-fundusze-norweskie

Projekty, które zostały zrealizowane z funduszy norweskich i funduszy EOG

 

Projekt: Rozwój zasobów ludzkich

Wpisz tytuł. Kształcenie bez granic..

Właściwa realizacja ustawowych zadań służb publicznych, zwłaszcza w kontekście postępującej integracji europejskiej, przenikania się gospodarek, kultur, czy globalizacji życia, wymaga ustawicznego kształcenia i doskonalenia zawodowego.

Choć wzrost kompetencji i umiejętności pracowników i funkcjonariuszy służy podniesieniu jakości usług publicznych, to często jednostki administracji publicznej nie posiadają dostatecznych środków na ten cel. Oprócz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w projekcie uczestniczyli także pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Olsztynie, Izby Celnej w Białymstoku oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Partnerem merytorycznym był Ośrodek Szkolenia Służb Ratowniczych w Oppland w Norwegii.

Projekt miał charakter szkoleniowy. Celem projektu był wzrost kompetencji oraz jakości świadczonych usług, a także poszerzenie wiedzy i umiejętności pracowników służb publicznych. W sumie, blisko 3 tys. pracowników administracji publicznej skorzystało z możliwości rozwoju zawodowego.

Zorganizowano kilkadziesiąt szkoleń i sfinansowano szereg studiów podyplomowych. Uruchomiono też kursy językowe. Ośrodek Szkolenia Służb Ratowniczych w Oppland przeprowadził dodatkowo specjalistyczne szkolenie z ratownictwa dla policjantów i strażaków z podlasia. Szkolenie miło na celu przekazanie wiedzy i doświadczeń (know-how) partnera norweskiego w zakresie ratownictwa.

Projekt wspierał kształcenie ustawiczne, a realizowane kursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki realizacji projektu, pracownikom administracji publicznej z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego stworzono sprzyjające warunki do rozwoju poprzez uczestnictwo w kształceniu ustawicznym i doskonaleniu zawodowym. W perspektywie długofalowej, realizacja projektu pozwoli na usprawnienie i podniesienie jakości funkcjonowania organizacji służb publicznych, czyniąc realizację ustawowych zadań bardziej skuteczną i przyjazną dla obywateli.

Już teraz interesanci korzystają z usług lepiej wykształconych i bardziej kompetentnych funkcjonariuszy i pracowników. Wprowadzono też nowe usługi, m.in. obsługę petentów w języku obcym.

Fot: eog.gov.pl
Źródło: Serwis funduszy norweskich i funduszy EOG (eog.gov.pl)

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Media w Oslo

Media w Oslo - ogromny wpływ na społeczeństwo Wprowadzenie Oslo, stolica Norwegii, jest miastem, w którym media odgrywają istotną rolę w kształtowaniu opinii publicznej, informowaniu społeczeństwa...

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Tromsø 04.10.2023 r. Lokalizacja miejsca dyżuru: Clarion Hotel the Edge, Kaigata 6, 9008 Tromsø ; w sali “Prostneset”. Podczas dyżuru będą przyjmowane wyłącznie...

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo

Popularne artykuły

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Prom w Oslo