4.6 C
Oslo
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsBiznesMobilne zakupy w Polsce

Mobilne zakupy w Polsce

Mobilne-zakupy-w-Polsce

Smartfony to przyszłość handlu internetowego – to hasło spotykamy w raportach i publikacjach, dotyczących rynku mobilnego.

 

Jednak z reguły przedstawiane w nich informacje i prognozy dotyczą deklaracji ankietowanych respondentów, często ze środowisk związanych z branżą technologiczną. Tak jest na przykład w interesującym badaniu IDG Mobile Survey 2014, przeprowadzonym w środowisku osób związanych z branżą technologiczną.

51 procent badanych robi zakupy przy użyciu smartfona. Osoby, które tego nie robią, najczęściej boją się o bezpieczeństw takich zakupów 50 procent. Barierą mogą być też: trudna lub skomplikowana nawigacja oraz problemy dotyczące kwestii poufności danych osobowych. Zakupy smartfonem w największym stopniu robią osoby młode i w średnim wieku (25 – 54 lata).
A jak jest w całej populacji? Na to pytanie odpowie w listopadzie raport o m-commerce, przygotowywany na zlecenie Allegro. Jednak już dziś widać, że mobilny trend nie jest tylko pobożnym życzeniem branży. Doświadczenia Allegro z mobilną sprzedażą pokazują jak szybko Polacy przyzwyczajają się do mobilnych zakupów i przełamują kolejne bariery w korzystaniu z mobilnych zakupów, podobnie jak stało się to w przypadku mobilnej bankowości, coraz popularniejszej wśród Polaków.

Po raz pierwszy Allegro podaje dane dotyczące mobilnych transakcji.

W porównaniu z początkiem roku udział transakcji mobilnych wzrósł w październiku trzykrotnie. To stały trend, obserwowany w statystykach serwisu od kilku miesięcy. Wzrost ten wynika m.in. z liczby wykorzystanych kuponów promocyjnych, za pomocą których Allegro zachęca klientów do zakupów przez aplikację na smartfony i tablety Najbardziej zaskakujące jest to, że klienci odbierają kupon i prawie od razu go wykorzystują. Spośród kuponów odebranych w ubiegły weekend aż 34 procent klientów użyło go w weekend lub w następujący po nim poniedziałek. W ciągu ostatniego tygodnia (6 – 12 października) klienci dokonali 360 tysięcy transakcji poprzez urządzenia mobilne. To także rekord, bo to o 16 procent więcej w porównaniu do analogicznego okresu sprzed miesiąca.
Być może na tak dużą popularność wpłynęła dodatkowa akcja promocyjna Allegro, wykorzystująca ośmiometrowe sterowce zawieszone nad centralnymi punktami miast. W siedmiu miejscach w Polsce zespoły konsultantek pokazywały jak korzystać z aplikacji mobilnej i jak otrzymać za darmo kupony na 20 zł. Sterowce były mobilnymi hotspotami, które pozwalały korzystać z darmowego dostępu do wifi. Według szacunkowych danych przez miniony weekend akcję widziało ponad 1,8 mln Polaków. Na nadchodzący weekend Allegro szykuje kolejną akcję promocyjną aplikacji mobilnej. Każdy użytkownik najnowszej wersji otrzyma kupon wart 20 zł, który będzie można wykorzystać nie przez 7, ale przez 14 dni. W ten sposób Allegro po raz kolejny w innowacyjny sposób zachęcając do mobilnych zakupów jednocześnie bada mobilne preferencje klientów oraz sprawdza czy i jak na wykorzystanie kuponów wpływa obawa o utratę ich ważności.

Warto wspomnieć także, że według danych PBI/Megapanel Gemius za sierpień 2014 grupa Allegro-GG miała 600,8 milionów odsłon mobilnych, zajmując pierwsze miejsce w Polsce wśród wszystkich serwisów internetowych. Krajowe odsłony mobilne w grupie to obecnie ponad 14 procent. Poprzedni rekord należał do Grupy Wirtualna Polska i wynosił w lipcu 2014 499 mln odsłon mobilnych. Dobry rezultat Grupy Allegro–GG wynika m.in. z urealnienia sposobu prowadzenia obliczeń, a szczególnie nowej definicji odsłony umożliwiającej pomiar odsłon w aplikacjach oraz na stronach „lajt”.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo