3.7 C
Oslo
czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaNewsMusisz zmienić plany? Sprawdź, co oferuje Ci ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki

Musisz zmienić plany? Sprawdź, co oferuje Ci ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki

rezygnacja-z-wycieczki

Życie potrafi płatać figle. Te przyjemne i te zdecydowanie mniej przyjemne. Niestety, może to spotkać i Ciebie, dlatego warto się odpowiednio wcześniej zabezpieczyć. Wyobraź sobie, że zaplanowałeś już wakacje, wykupiłeś wycieczkę i podekscytowany oczekujesz na datę wyjazdu. Na kilka dni przed wylotem okazuje się, że musisz zostać w Polsce i z urlopu nici. Jeśli nie chcesz zostać bez pieniędzy, które zainwestowałeś w wymarzone wakacje, zdecyduj się na ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki. Jak to zrobić i przed czym chroni taka polisa?

Czym jest ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki?

Na rynku znajdziesz coraz więcej polis ubezpieczeniowych związanych z rezygnacją z podróży zagranicznej. Dzięki takiemu ubezpieczeniu będziesz miał możliwość odzyskania  kosztów, które już poniosłeś na organizację wycieczki. Bez tego będzie to bardzo trudne, żeby nie powiedzieć, że niemożliwe.

Polisa jest Twoim spadochronem bezpieczeństwa, który chroni Cię w wielu przypadkach. Jeżeli masz zaplanowaną podróż, a tuż przed nią padłeś ofiarą kradzieży, uległeś wypadkowi lub nagle się poważnie rozchorowałeś. – wówczas możesz liczyć na odzyskanie poniesionych kosztów z powodu rezygnacji z wymarzonej wycieczki.

Ponadto ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki chroni Cię również w sytuacji, kiedy zmarła Ci osoba bliska i musisz dopełnić formalności pogrzebowych lub pojawiły się komplikacje związane z ciążą Twojej żony, lub wyznaczono Wam datę porodu na czas podróży.

Jeśli poszukiwałeś pracy i okazało się, że nowy pracodawca wyznaczył Ci dzień rozpoczęcia pracy na czas wyjazdu zagranicznego, wówczas także zadziała polisa ubezpieczeniowa. Odszkodowanie przysługuje Ci również w sytuacji utraty pracy, wyznaczenia daty pobytu w sanatorium lub egzaminu poprawkowego.

Sprawdź pozostałe przypadki ochrony ubezpieczeniowej na stronie: https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm.

Jak zawrzeć polisę ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki?

Jedną z ciekawszych, a przede wszystkim wygodniejszych opcji jest ubezpieczenie Koszty Rezygnacji oferowane przez TU Europa. To dwa pakiety do wyboru: 100% i 100% Max. W zależności od swoich potrzeb, możesz wybrać jeden z nich.

Polisę szybko i bezpiecznie kupisz online. To tylko kilka kroków do tego, aby być pewnym, że w przypadku rezygnacji z wyjazdu otrzymasz odszkodowanie.

Aby kupić ubezpieczenie wejdź na stronę, wypełnij wniosek, opłać ubezpieczenie, sprawdź maila, gdzie po kilku minutach od opłacenia będzie czekała na Ciebie polisa.

Weź pod uwagę, że ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki w TU Europa przewiduje możliwość ubezpieczenia drogich podróży. Suma ubezpieczenia może wynosić  aż 35 tysięcy złotych.

Polisa daje Ci możliwość odzyskania poniesionych nakładów w podbramkowej sytuacji. W przypadku jej braku pozostajesz zarówno bez wycieczki, jak również pieniędzy.

W jakich sytuacjach polisa ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki nie zadziała?

Ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki to naprawdę szeroki zakres ochrony. Jednak i tu mogą pojawić się wyłączenia, czyli sytuacje, w których n polisa nie zadziała.

W przypadku polisy zakupionej w TU Europa spodziewaj się następujących wyłączeń:

  • odwołanie wyjazdu lub zmiana terminu wyjazdu przez organizatora wycieczki,
  • działanie żywiołów,
  • upadłość organizatora wycieczki,
  • akty terrorystyczne, rozruchy, działania wojenne,
  • prowadzenie pojazdów bez stosownych uprawnień,
  • nieprzestrzeganie zaleceń medycznych,
  • zatajenie przeciwwskazań medycznych do odbycia podróży,
  • niepoddanie się obowiązującym szczepieniom.

Rozważnie wybieraj biuro podróży, w którym masz zamiar wykupić swoją wymarzoną wycieczkę. Niestety, w przypadku jego bankructwa nie odzyskasz poniesionych kosztów.

Fot: tueuropa.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo