Muzeum Warszawy zostanie zmodernizowane

0
35

 

Muzeum Warszawy zostanie zmodernizowane dzięki norweskim funduszom

 

Podpisana została umowa, na mocy której 11 zabytkowych kamienic znajdujących się na historycznym obszarze warszawskiego Rynku Starego Miasta zostanie dofinansowanych kwotą 10 mln złotych.

Dokument został podpisany 27 sierpnia 2014 roku przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską i prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz- Waltz.

„Umowa dotyczy środków, które pozwolą na przeprowadzenie gruntownego remontu Muzeum Warszawy, placówki, która ma długą tradycję i przez lata pozostawała nieco w tyle w stosunku do innych inwestycji w dziedzinie kultury w Warszawie. W tej chwili jest szansa, że muzeum przyjmie postać nowoczesnego muzeum, otwartego na widza, przygotowanego do pełnienia zadań z zakresu ochrony zbiorów, jak i dobrego programu edukacyjnego zachęcającego do zapoznania się z historią tego niezwykłego miasta” – powiedziała tuż przed podpisaniem umowy minister kultury.

Celem projektu realizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Muzeum Warszawy w partnerstwie z Islenskibaerinnehf / Turf House z Islandii jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego oraz udostępnianie go dla przyszłych pokoleń. Kamienice, które stanowią znajdują się na historycznym obszarze warszawskiego Starego Miasta, który stanowią siedzibę Muzeum znajdują się na historycznym obszarze warszawskiego Starego Miasta, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Warszawski projekt jest dofinansowany w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” ze środków Mechanizmów Finansowych EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

Wcześniej, w 2012 r. zakończony został projekt renowacji piwnic staromiejskich pod kamienicami Muzeum Warszawy, który był również współfinansowany był w ramach funduszy norweskich i EOG.

Źródło : Materiały pochodzą ze strony: eog.gov.pl