3.7 C
Oslo
czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaNewsMuzeum Warszawy zostanie zmodernizowane

Muzeum Warszawy zostanie zmodernizowane

 

Muzeum Warszawy zostanie zmodernizowane dzięki norweskim funduszom

 

Podpisana została umowa, na mocy której 11 zabytkowych kamienic znajdujących się na historycznym obszarze warszawskiego Rynku Starego Miasta zostanie dofinansowanych kwotą 10 mln złotych.

Dokument został podpisany 27 sierpnia 2014 roku przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską i prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz- Waltz.

„Umowa dotyczy środków, które pozwolą na przeprowadzenie gruntownego remontu Muzeum Warszawy, placówki, która ma długą tradycję i przez lata pozostawała nieco w tyle w stosunku do innych inwestycji w dziedzinie kultury w Warszawie. W tej chwili jest szansa, że muzeum przyjmie postać nowoczesnego muzeum, otwartego na widza, przygotowanego do pełnienia zadań z zakresu ochrony zbiorów, jak i dobrego programu edukacyjnego zachęcającego do zapoznania się z historią tego niezwykłego miasta” – powiedziała tuż przed podpisaniem umowy minister kultury.

Celem projektu realizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Muzeum Warszawy w partnerstwie z Islenskibaerinnehf / Turf House z Islandii jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego oraz udostępnianie go dla przyszłych pokoleń. Kamienice, które stanowią znajdują się na historycznym obszarze warszawskiego Starego Miasta, który stanowią siedzibę Muzeum znajdują się na historycznym obszarze warszawskiego Starego Miasta, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Warszawski projekt jest dofinansowany w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” ze środków Mechanizmów Finansowych EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

Wcześniej, w 2012 r. zakończony został projekt renowacji piwnic staromiejskich pod kamienicami Muzeum Warszawy, który był również współfinansowany był w ramach funduszy norweskich i EOG.

Źródło : Materiały pochodzą ze strony: eog.gov.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo