3.3 C
Oslo
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaNewsNauka i badaniaNorweski koncern mediowy w Polsce

Norweski koncern mediowy w Polsce

Norweski-koncern-mediowy-w-Polsce

30 października Schibsted Tech Polska oficjalnie otworzył swoje nowe biuro, które znajduje się w Olivia Business Centre.

 

Jest to druga – obok krakowskiej – placówka tej firmy w Polsce. Schibsted to norweski koncern mediowy działający w 27 krajach. Oddział w Gdańsku zajmie się tworzeniem wysokiej jakości oprogramowania, głównie na użytek skandynawskich koncernów mediowych.

– Schibsted Tech Polska zdecydował się na otwarcie swojego drugiego biura, aby rekrutować na dwóch polskich rynkach. Przekonaliśmy się że Gdańsk, oprócz nowoczesnych biurowców, oferuje także przyjacielską i otwartą atmosferę dla biznesu. Jesteśmy podekscytowani naszą przyszłością w tym mieście – powiedział Stig A. Waagbø, CEO Schibsted Tech Polska przecinając wstęgę.

W uroczystości wzięło udział ponad czterdziestu gości z firm i instytucji zaangażowanych w prace nad otwarciem nowego biura Schibsted Tech. Tomasz Zarzeczny, Site Manager Schibsted Tech Polska, podziękował wszystkim za wysiłek i pomoc, wyróżniając Invest in Pomerania, InvestGDA i Olivia Business Centre.

– Jesteśmy wdzięczni za wsparcie jakie otrzymaliśmy od Olivia Business Centre podczas całego procesu otwierania biura w Gdańsku. Profesjonalna pomoc ze strony Centrum była większa, niż mogliśmy się spodziewać. W szczególności jesteśmy pod wrażeniem rozwiniętej w OBC przyjaznej społeczności, która ułatwia współpracę – powiedział Tomasz Zarzeczny.

Olivia Business Centre, to największe i najnowocześniejsze centrum biznesowo-biurowe w Polsce północnej, zlokalizowane w samym sercu Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. OBC jest miejscem, gdzie koncentruje się życie gospodarcze Pomorza. Schibsted Tech Polska jest kolejną uznaną firmą zajmującą się innowacjami, która zdecydowała się wynająć biuro w Olivia Business Centre.- Dziękujemy za okazane nam zaufanie. Cieszymy się, mając w swoim gronie innowacyjną firmę, która może być dla nas dodatkową inspiracją – powitał nowego Rezydenta Maciej Grabski, Prezes Olivia Business Centre. – Zobowiązujemy się udzielać nowemu Rezydentowi OBC wsparcia i ułatwiać nawiązywanie relacji. Olivia Business Centre jest najlepszym miejscem dla firm myślących o rozwoju w Trójmieście. Oprócz doskonałej jakości samych budynków oferuje coś unikalnego – płaszczyznę do współpracy, wspólnych aktywności i kontaktów między firmami – dodał Maciej Grabski.

Biuro Schibsted Tech Polska w Olivia Business Centre ma powierzchnię 350 m2 i znajduje się na czwartym piętrze budynku Olivia Four. Obecnie Gdański oddział zatrudnia ośmiu pracowników, jednak ich liczba ma się znacznie zwiększyć do końca roku. Szwedzka grupa medialna Nya Wermlands-Tidningen jest już w trakcie procesu rekrutacji – nowych członków swojego zespołu, a kolejni skandynawscy partnerzy pracują nad ustaleniem profili stanowisk i już niebawem rozpoczną rekrutację.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo