Norweskie mistrzostwa na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie (VIDEO)

0
41
norweskie-mistrzostwa

W dniach 10 – 12 stycznia br. odbyły się na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie norweskie mistrzostwa w kolarstwie torowym 2014. BGŻ Arena w Pruszkowie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie.

Już drugi rok z rzędu odbyły się w Warszawie norweskie mistrzostwa w kolarstwie torowym. Pomocy przy organizacji zawodów udzielili Norwegom przedstawiciele Polskiego Związku Kolarskiego, zrzeszającego zawodników światowej klasy.

Norweskie mistrzostwa odbyły się na nowoczesnym torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie pod Warszawą. Ambasador Karsten Klepsvik był obecny podczas części mistrzostw. Aby przeczytać więcej o zawodach, odwiedź stronę internetową mistrzostw (sykkelnmbane.no).

Współpraca polskiej i norweskiej federacji kolarskiej układa się bardzo dobrze, a norwescy sportowcy i trenerzy uzyskują ze strony Polaków cenne doradztwo oraz możliwość szkolenia zawodników.

W czasie norweskich zawodów nieformalnie wystąpili polscy zawodnicy. Również norwescy kolarze będą mieli szansę zmierzyć się z Polakami podczas mistrzostw Polski. Aby zobaczyć różnicę między elitą polskich zawodników a norweskimi sportowcami, obejrzyj poniższe video (Polacy szybsi o 10 sekund!):

BGŻ Arena w Pruszkowie był pierwszym w Polsce krytym torem kolarskim. Otwarto go w 2008 roku. We wrześniu 2008 roku odbyły się na nim Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym, a w 2009 roku Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym. Tor jest również siedzibą Polskiego Związku Kolarskiego.

Długość toru wynosi 250 metrów, a trybuny są w stanie pomieścić 1800 widzów, z możliwością dostawienia kolejnych 1500 miejsc. Tor jest pokryty drewnem z sosny syberyjskiej.

BGŻ Arena w Pruszkowie jest obiektem sportowym odpowiadającym najwyższym standardom światowym. Jest on najnowocześniejszym obiektem tego typu w Europie.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Warszawie (amb-norwegia.pl)