3.7 C
Oslo
czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaNewsBiznesPlanując wyjazd za granicę ubezpiecz się

Planując wyjazd za granicę ubezpiecz się

Planujac-wyjazd-za-granice-ubezpiecz-sie

Pomyśl o bezpieczeństwie przed wyjazdem

Bez względu na to, gdzie spędzamy ferie i wakacje z rodziną – w kraju czy za granicą – przed wyjazdem warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Ekspert podpowiada, jaki produkt wybrać.

Ubezpieczenie, które wykupujemy w szkole, chroni nasze dziecko tylko od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie pokrywa kosztów leczenia, akcji ratowniczej czy tych, które wiążą się z odpowiedzialnością cywilną. Ponadto niskie kwoty ubezpieczenia sprawiają, że odszkodowanie jest bardzo niskie.

Nic dziwnego, że wiele rodzin, planując wyjazd za granicę, zastanawia się nad wyrobieniem bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. „Pozwala ona na pokrycie kosztów leczenia, ale trzeba być świadomym, że uprawnia do korzystania wyłącznie z niezbędnych świadczeń zdrowotnych, tylko w państwowych punktach opieki medycznej i na warunkach obowiązujących w danym kraju” – mówi serwisowi infoWire.pl Łukasz Łobodziński z Grupy Comperia.

Innym dobrym rozwiązaniem jest karta EURO<26, z której mogą skorzystać tylko ludzie młodzi. Przed podróżą warto sprawdzić różne warianty karty i wybrać ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał. „Karty z ubezpieczeniami SPORT czy WORLD zapewnią nam ochronę, gdy złamiemy np. nogę, rękę lub trafimy do szpitala po wypadku na stoku. Niestety nie otrzymamy zwrotu kosztów akcji ratowniczej ani rekompensaty za zniszczony sprzęt” – zaznacza ekspert.

Pełne ubezpieczenie da nam polisa. Nie warto szczędzić na nią pieniędzy, bo koszty leczenia, akcji ratowniczej czy sprowadzenia chorego do kraju są ogromne. Należy także zwrócić uwagę, czy polisa pokrywa koszty związane z odpowiedzialnością cywilną i gwarantuje odszkodowanie w przypadku kradzieży bagażu.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl
fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo