15.3 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNewsBiznesPlanując wyjazd za granicę ubezpiecz się

Planując wyjazd za granicę ubezpiecz się

Planujac-wyjazd-za-granice-ubezpiecz-sie

Pomyśl o bezpieczeństwie przed wyjazdem

Bez względu na to, gdzie spędzamy ferie i wakacje z rodziną – w kraju czy za granicą – przed wyjazdem warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Ekspert podpowiada, jaki produkt wybrać.

Ubezpieczenie, które wykupujemy w szkole, chroni nasze dziecko tylko od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie pokrywa kosztów leczenia, akcji ratowniczej czy tych, które wiążą się z odpowiedzialnością cywilną. Ponadto niskie kwoty ubezpieczenia sprawiają, że odszkodowanie jest bardzo niskie.

Nic dziwnego, że wiele rodzin, planując wyjazd za granicę, zastanawia się nad wyrobieniem bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. „Pozwala ona na pokrycie kosztów leczenia, ale trzeba być świadomym, że uprawnia do korzystania wyłącznie z niezbędnych świadczeń zdrowotnych, tylko w państwowych punktach opieki medycznej i na warunkach obowiązujących w danym kraju” – mówi serwisowi infoWire.pl Łukasz Łobodziński z Grupy Comperia.

Innym dobrym rozwiązaniem jest karta EURO<26, z której mogą skorzystać tylko ludzie młodzi. Przed podróżą warto sprawdzić różne warianty karty i wybrać ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał. „Karty z ubezpieczeniami SPORT czy WORLD zapewnią nam ochronę, gdy złamiemy np. nogę, rękę lub trafimy do szpitala po wypadku na stoku. Niestety nie otrzymamy zwrotu kosztów akcji ratowniczej ani rekompensaty za zniszczony sprzęt” – zaznacza ekspert.

Pełne ubezpieczenie da nam polisa. Nie warto szczędzić na nią pieniędzy, bo koszty leczenia, akcji ratowniczej czy sprowadzenia chorego do kraju są ogromne. Należy także zwrócić uwagę, czy polisa pokrywa koszty związane z odpowiedzialnością cywilną i gwarantuje odszkodowanie w przypadku kradzieży bagażu.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl
fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły