3.7 C
Oslo
czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaNewsEkologiaPolacy i Norwedzy walczą z odorem

Polacy i Norwedzy walczą z odorem

Polacy-i-Norwedzy-walcza-z-odorem

Polska i Norwegia w walce z odorem

 

Norweski Dyrektoriat ds. Ochrony Środowiska od kilku lat współpracuje i wymienia się doświadczeniami z polskimi organami ochrony środowiska dzięki funduszom norweskim.

Pokazaliśmy (naszym polskim parterom), w jaki sposób nadzorujemy zanieczyszczenia przemysłowe. Polskie organy stwierdziły nawet, że to właśnie nasza współpraca przyczyniła się w znacznym stopniu do poprawy przestrzegania ścisłych norm ochrony środowiska, powiedział Andre Kammerud, szef międzynarodowej sekcji Dyrektoriatu ds. Ochrony Środowiska.

Na początku kwietnia grupa przedstawicieli centralnych i regionalnych służb ochrony środowiska odwiedziła Norwegię, aby dowiedzieć się więcej, jak radzić sobie z problemami odorów pochodzących z oczyszczalni ścieków i przemysłu.

Polscy eksperci odwiedzili m.in. obiekty unieszkodliwiania odpadów w Lillehammer i Drammen, a także zawieźli próbki zapachów do laboratorium Molab w Oslo w celu dalszej analizy.

Odór jest uciążliwy dla wszystkich. Wyznaczamy wysokie normy, które norweskie firmy emitujące uciążliwe zapachy muszą przestrzegać. Odpowiednie mechanizmy blokowania drzwi, instalacja systemów oczyszczania powietrza, technologia i plany zarządzania odorami to skuteczne środki naprawcze i łagodzące. Mamy nadzieję, że polskie władze będą mogły skorzystać z naszych doświadczeń w tym zakresie, powiedział Kammerud.

Fundusze norweskie

Już od 2007 roku Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest beneficjentem funduszy norweskich. GIOŚ monitoruje ponad 53 000 firm i prowadzi około 16 000 kontroli rocznie.

Rezultatami współpracy dwustronnej są m.in.:

*Skuteczny system zarządzania danymi w Polsce
*Lepsze metody monitorowania przemysłu
*Modernizacja i dostosowania sprzętu do przeprowadzania audytów w Polsce

Dzięki wspólnym spotkaniom i wizytom studyjnym, mogliśmy pokazać polskim inspektorom, jak pracujemy i jak nasze systemy działają w Norwegii. Uczestniczyliśmy też w spotkaniach w Polsce, aby dowiedzieć się, jak one tutaj działają. To było bardzo pouczające zarówno dla nas jak i dla naszych polskich partnerów, powiedział Kammerud.

Źródło: amb-norwegia.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo