4.6 C
Oslo
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsBiznesPolsko-Norweska zima w Warszawie

Polsko-Norweska zima w Warszawie

Polsko-Norweska-zima-w-Warszawie

Polsko-Norweska Zima w mieście

Warszawskie dzieci jeszcze do końca ferii zimowych mogą korzystać z bezpłatnych zajęć muzyczno-ruchowo-plastycznych w Muzeum Fr. Chopina, poszerzających – dzięki projektowi wspartemu z funduszy norweskich – w atrakcyjny sposób wiedzę nie tylko o ciekawych instrumentach, zjawiskach, obrazach i dźwiękach, ale i o związkach między artystami polskimi, a tymi z dalekiej północy.

Czy Chopin mógłby komponować na niemym pianinie? Jaki związek mają artyści pochodzący z zimnej i dalekiej Norwegii z najwybitniejszym polskim kompozytorem? Jak skrzypce stały się narodowym instrumentem norweskim? Czy na ekspozycji Muzeum uda nam się wsłuchać w obrazy i  odnaleźć w nich tonację, rytm i tempo? Czy dźwięk i melodię można zobaczyć, zaś muzykę namalować?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć „Z gestem ludowym, w duchu narodowym. Chopin i Norwegowie” oraz „Kto nie tylko uchem chwyta dźwięki…” – jak usłyszeć obraz?” w ramach tegorocznej Zimy w mieście. W części warsztatowej oprócz słuchania polskich i norweskich mazurków, dzieci będą mogły ozdobić własny projekt skrzypiec, namalować dzieło muzyczne oraz zagrać plastyczne.

Zajęcia odbywają się w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie od 20 do 30 stycznia, od wtorku do piątku o godz. 9:30, 10:30, 12 i 13 (o każdej godzinie realizowane są obydwa tematy). Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Zajęcia wsparte są W ramach projektu  zatytułowanego Pomiędzy narodową tożsamością a wspólnotą kultur: od Chopina i Tellefsena do XXI wieku.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony : amb-norwegia.pl

fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo