11.2 C
Oslo
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaNewsBiznesPolsko-Norweska zima w Warszawie

Polsko-Norweska zima w Warszawie

Polsko-Norweska-zima-w-Warszawie

Polsko-Norweska Zima w mieście

Warszawskie dzieci jeszcze do końca ferii zimowych mogą korzystać z bezpłatnych zajęć muzyczno-ruchowo-plastycznych w Muzeum Fr. Chopina, poszerzających – dzięki projektowi wspartemu z funduszy norweskich – w atrakcyjny sposób wiedzę nie tylko o ciekawych instrumentach, zjawiskach, obrazach i dźwiękach, ale i o związkach między artystami polskimi, a tymi z dalekiej północy.

Czy Chopin mógłby komponować na niemym pianinie? Jaki związek mają artyści pochodzący z zimnej i dalekiej Norwegii z najwybitniejszym polskim kompozytorem? Jak skrzypce stały się narodowym instrumentem norweskim? Czy na ekspozycji Muzeum uda nam się wsłuchać w obrazy i  odnaleźć w nich tonację, rytm i tempo? Czy dźwięk i melodię można zobaczyć, zaś muzykę namalować?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć „Z gestem ludowym, w duchu narodowym. Chopin i Norwegowie” oraz „Kto nie tylko uchem chwyta dźwięki…” – jak usłyszeć obraz?” w ramach tegorocznej Zimy w mieście. W części warsztatowej oprócz słuchania polskich i norweskich mazurków, dzieci będą mogły ozdobić własny projekt skrzypiec, namalować dzieło muzyczne oraz zagrać plastyczne.

Zajęcia odbywają się w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie od 20 do 30 stycznia, od wtorku do piątku o godz. 9:30, 10:30, 12 i 13 (o każdej godzinie realizowane są obydwa tematy). Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Zajęcia wsparte są W ramach projektu  zatytułowanego Pomiędzy narodową tożsamością a wspólnotą kultur: od Chopina i Tellefsena do XXI wieku.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony : amb-norwegia.pl

fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Media w Oslo

Media w Oslo - ogromny wpływ na społeczeństwo Wprowadzenie Oslo, stolica Norwegii, jest miastem, w którym media odgrywają istotną rolę w kształtowaniu opinii publicznej, informowaniu społeczeństwa...

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Tromsø 04.10.2023 r. Lokalizacja miejsca dyżuru: Clarion Hotel the Edge, Kaigata 6, 9008 Tromsø ; w sali “Prostneset”. Podczas dyżuru będą przyjmowane wyłącznie...

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo

Popularne artykuły

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Prom w Oslo