3.7 C
Oslo
czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaNewsBiznesPoznanie przez taniec: polsko-norweska współpraca

Poznanie przez taniec: polsko-norweska współpraca

Poznanie-przez-taniec-polsko-norweska-wspolpraca

Poznają się dzięki tańcowi

Taniec to medium, niemające sobie równych wśród innych dziedzin sztuki: dzięki pozawerbalnym środkom nie ogranicza go bariera językowa, dlatego zdolny jest przekazać każdemu odbiorcy nawet najbardziej złożone treści i emocje. 13 listopada w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu, wieńczącego projekt wsparty z funduszy norweskich pt. ‘Poznanie przez taniec’.

Polsko-norweski projekt edukacyjny „Poznanie przez taniec” realizowany jest od marca 2014 roku przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie i Den Norske Opera & Ballett w Oslo. Jego głównym celem jest umożliwienie norweskiej i polskiej młodzieży nawiązanie międzykulturowego dialogu.

Projekt rozpoczęły prowadzone równolegle w Warszawie i Oslo warsztaty taneczne do muzyki współczesnych kompozytorów z Polski i Norwegii, przygotowane przez polskich choreografów dla tancerzy norweskich, a norweskich choreografów dla grupy polskiej.

Latem br. młodzi tancerze wraz z opiekunami artystycznymi przygotowali wspólną choreografię, której efekt zostanie zaprezentowany widzom na deskach teatralnych w Polsce i Norwegii.

Harmonogram spektakli
Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Sala Młynarskiego:

13 listopada, godz. 19.00 – premiera

14 listopada, godz. 17.00 i 19.00

Oslo, Den Norske Opera & Ballett, Scene2:

19 grudnia, godz. 17.00 i 19.00

Wydarzenia towarzyszące
Warsztaty fotograficzne fot. ON pod kierunkiem wykładowców warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnicząca w nich młodzież rozwija swą pasję fotograficzną, dokumentując przebieg warsztatów choreograficznych. Na zakończenie projektu zostanie wydany katalog zdjęć oraz odbędzie się wystawa, której wernisaż zaplanowano w dniu premiery o godz. 17.30.

Konkurs na plakat promujący spektakl „Poznanie przez taniec”. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. Konkurs jest skierowany do studentów na całym świecie, a prace będzie oceniać jury w składzie: Andrzej Pągowski, Jerzy Skakun Maria Gurowska i Adam Żebrowski.

Więcej na: http://www.teatrwielki.pl/poznanie_przez_taniec.html

Projekt realizowany jest ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz ze środków krajowych.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce
fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo