4.6 C
Oslo
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsPrzydatne informacje o Norwegii

Przydatne informacje o Norwegii

Przydatne-informacje-o-Norwegii

Przydatne informacje o Norwegii – warto wiedzieć

 

Norwegia to piękny kraj, często odwiedzany przez turystów. Wybierając się do Norwegii przyda nam się kilka ważnych informacji. Tak na przykład, podczas wymiany walut obowiązkowe jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Również przy płatnościach kartą płatniczą czy kredytową nie będącą wydaną na terenie Norwegii, osoba płacąca może zostać poproszona o okazanie dowodu tożsamości. Norwegia to kraj, na terenie którego akceptowane są właściwie wszystkie karty. Może się zdarzyć, że dodatkowo przy płatnościach trzeba będzie okazać paszport.

Prawo norweskie reguluje także wiele aspektów związanych bezpośrednio z kierowaniem pojazdów, jak i z kierowcami. Podczas okresu zimowego policja i służby celne mogą zabronić kontynuowania jazdy samochodem, który nie został odpowiednio przygotowany do pory roku – nie posiada opon zimowych, czy łańcuchów. Co ważne, pojazdem zasilanym gazem nie można wjechać na wiele promów.

Norwegia posiada również wzmiankę w prawie o tym, że obowiązkiem jest posiadanie kamizelek ratunkowych na pokładach motorówek, łodzi i pontonów. Nie trzeba ich wkładać, jednakże muszą być one w łatwo dostępnym dla pasażerów miejscu. Tendencja wzrostowa wypadków morskich sprawia, że zalecane jest zakładanie kamizelek z powodu dynamicznych zmian pogody.

W przypadku planowania jakiejkolwiek podróży do obcego kraju należy przestrzegać praw panujących na jego terenie. Warto więc zapoznać się ze zwyczajami i informacjami, które będą przydatne w kraju, do którego się wybieramy. Gospodarze kraju mają prawo wymagać od turystów stosownego zachowania, również w odniesieniu do swobód różnych grup społecznych czy światopoglądowych.

Zaleca się, by przed podróżą zapoznać się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa obywateli polskich jak i również ostrzeżeniami dla podróżujących. Ważne jest, aby każdą wyprawę zgłosić w systemie e-konsultant.

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo