-0.8 C
Oslo
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaKalendariumWioletta Piasecka w Norwegii

Wioletta Piasecka w Norwegii

Wioletta-Piasecka-w-Norwegii

Wioletta Piasecka w Norwegii we Fredrikstad

 

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z pisarką, autorką bajek i baśni dla dzieci Wiolettą Piasecką.

Godz: 12-13:30

Już na początku nasz gość zaczaruje spotkanie przebierając się w strój wróżki. Mamy nadzieję, że bajkowy nastrój udzieli się przybyłym dzieciom ale i rodzicom. Teatrzyk kukiełkowy, konkursy, wróżby oraz inne atrakcje czekają na milusińskich. Gwarantujemy mnóstwo radości i uśmiechu. Będzie kolorowo i wspaniale!

Zapraszamy wszystkie dzieci Polonii Norweskiej

Oto kilka słów od naszego gościa:

Z wielką radością odwiedzę dzieci z Polskiej szkoły we Fredrikstad. Zwiedziłam prawie całą Europę, ale nigdy nie byłam w Norwegii. Ja również mam doświadczenie w spotkaniach w szkołach polonijnych. Byłam na takich spotkaniach w szkołach polskich w Chicago i w Paryżu. Na spotkaniu zaprezentuję opowieść o Ch. H, Andersenie – jestem autorką jego biografii dla dzieci. Będzie również krótkie przedstawienie kukiełkowe oraz kabaret pluszakowy. Dla miłośników piłki nożnej będą zagadki piłkarskie z mojej najnowszej książki. Dla starszych dzieci przygotuje opowieść i konkurs patriotyczne na podstawie mojej książki ,,Zasłużyć na fiołki,,. Jest to opowieść o małej patriotce Faustynce Morzyckiej, która całe swoje życie poświęciła dzieciom, ucząc je języka polskiego, gdy nasz kraj był pod zaborami.
Odpowiem oczywiście na wszystkie pytania czytelników.

Wioletta Piasecka
Autorka bajek i baśni dla dzieci.

Urodzona. 4 czerwca 1970r. w Elblągu. Ukończyła Uniwersytet Gdański Wydział Historyczno-Filologiczny – Filologia Polska. Pracę magisterską napisała pod okiem prof. dr hab. Gertrudy Skotnickiej z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży. Temat pracy „Baśnie Hansa Chrystiana Andersena znane i nieznane – badania nad czytelnictwem.” Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych.

Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. Zaczarowana kraina bajek, wydanym przez wydawnictwo Qvo Vadis. Znalazło się tam siedem utworów. W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena.

Jednak sukces wydawniczy i autorski przyniosła współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. „Baśnie Wioletty Piaseckiej” Seria zawiera 12 zbiorów baśni, są to:

– Zaczarowane bąbelki,
– Bajka na dobranoc,
– Dwie Małgosie,
– Bajka o królewnie,
– Sześć życzeń Natalki,
– Dawno temu…,
– W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena,
– Włóczęga,
– Domek marzeń,
– Zasłużyć na fiołki. Baśń biograficzna o Faustynie Morzyckiej,
– Księżniczka dziecięcych serc.

Spotykamy się jak zwykle godz- 9:00- dzieci mają normalne zajęcia.

Spotkanie autorskie jest od godziny 12 do 13:30.

Tego dnia rozpoczyna się również Festiwal Filmów w Kinie we Fredrikstad

UWAGA: Dotarcie dzieci na miejsce oraz spotkanie w Kinie jest pod nadzorem rodziców. Szkoła nie bierze odpowiedzialności za opiekę nad dziećmi po zakończeniu zajęć.

Zapraszamy serdecznie
Zarząd Szkoły oraz zespół Polacy w Norwegii

Źródło: Polska Społeczna Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka (szkolapolska.com.pl)

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo