25 C
Oslo
sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaNewsBaltic Business Forum - relacja

Baltic Business Forum – relacja

 Baltic-Business-Forum-relacja

Wiceminister Haładyj na otwarciu Baltic Business Forum

 

Strategiczne kierunki rozwoju Polski i UE, możliwości współpracy gospodarczej krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz wyzwania przed jakim staną w przyszłości to główne tematy sesji otwierającej Baltic Business Forum „Adriatyk, Bałtyk, Czarne Morze – integracja i współpraca w regionie”. W wydarzeniu, które odbyło się 21 września 2015 r. w Świnoujściu, uczestniczył wiceminister gospodarki Mariusz Haladyj.

Podsekretarz stanu w MG podkreślił, że jednym z kluczowych elementów realizacji polityki państwa jest tworzenie dobrego prawa. – Rozwój narzędzi legislacyjnych, umożliwiających trafne definiowanie barier w rozwoju przedsiębiorstw oraz podnoszenie jakości tworzonego prawa tak aby nowe regulacje odpowiadały na potrzeby przedsiębiorców, to jedne z głównych wyzwań polityki gospodarczej stojących przed wszystkimi państwami – powiedział.

Przypomniał, że Ministerstwo Gospodarki konsekwentnie prowadzi działania na rzecz uporządkowania i uproszczenia otoczenia prawnego biznesu w Polsce. – Jedną z naszych inicjatyw, które przynoszą wymierne efekty zarówno dla rozwoju polskiej gospodarki jak i rejonów nadmorskich, w tym zachodniopomorskiego, są rozwiązania „pakietu portowego”. Opracowaliśmy je w ramach tzw. IV ustawy deregulacyjnej – podkreślił. – Dane za pierwsze półrocze 2015 r. wskazują, że dzięki wprowadzeniu nowych przepisów skrócił się czas odpraw granicznych i wzrosła ilość towarów przeładowywanych w polskich portach, które tym samym stają się coraz bardziej konkurencyjne, wobec portów na zachodzie Europy – dodał.

Podsekretarz stanu w MG podkreślił ponadto, że jednym z priorytetów MG jest także doskonalenie procesu tworzenia prawa. Osiągnięciu tego celu służy m.in. realizacja programu „Lepsze Regulacje 2015”. – Opracowując nowe rozwiązania prawne z korzyścią sięgamy do dorobku i doświadczeń europejskich partnerów. Jesteśmy również otwarci na to, aby dzielić się swoimi doświadczeniami w tym obszarze – podsumował wiceminister Haładyj.

Gościem specjalnym trwającego w dniach 21-23.09 Baltic Buissness Forum jest Gruzja.

Redaktor wprowadzający:

Dworzycki Jacek

Redaktor zatwierdzający:

Dworzycki Jacek

Źródło: mg.gov.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo