3.7 C
Oslo
czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaNewsParyż - dobre miejsca na romantyczny weekend

Paryż – dobre miejsca na romantyczny weekend

Paryz-dobre-miejsca-na-romantyczny-weekend

Paryż to miasto, które nie wymaga specjalnego przedstawiania. O jego atrakcjach słyszał każdy, również każdy wie, że miasto to cechuje niezwykły, romantyczny klimat. Choć wycieczka tam wydaje się dużym wydatkiem, to jednak jest to błędne przekonanie. Dostać się tam można za nieduże pieniądze, jednak jeszcze lepiej wyskoczyć tam na parę dni za pomocą oferty typu city break.

Czym jest city brak?

Oferty typu city break to wyjazd na 2 – 4 dni wraz z zarezerwowanym hotelem. Najczęściej sposobem dotarcie na miejsce jest lot samolotem, co pozwala błyskawicznie znaleźć się na miejscu – lot do Paryża z miast Polski to góra 2 godziny podróży. W ofertach znaleźć można opcje wylotu z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia, a koszt 3-dniowej wyprawy wraz z zakwaterowaniem zaczyna się do 680 złotych. Hotele rozmieszczone są w różnych rejonach miasta, można zdecydować się więc na nocleg w gwarnej okolicy, położonej 1,6 km od centrum, jak i spokojniejszym miejscu, znajdującym 5-6 km od centrum. Z tych bliższych chętnie korzystają osoby jadące zwiedzać Paryż po raz pierwszy, z dalszych zaś turyści chcący poznać mniej znane jego rejony i atrakcje lub ceniący ciszę i spokój.

Co warto wiedzieć o takich wyprawach?

Ceny za wyprawę city break obejmują takie rzeczy jak przelot w obie strony, opłaty lotniskowe, noclegi oraz Ubezpieczenie Podróżne. Pozostałe należy ponieść z własnej kieszeni, a są to m.in. lokalny podatek miejski/klimatyczny (płatny w hotelu), transport z lotniska, koszty poruszania się komunikacją lokalnej i oczywiście wstępu do atrakcji turystycznych. Dostępność posiłków w hotelu zależy od wybranej opcji pokoju. Mimo wszystko opcja city break Paryż i tak wychodzi dość atrakcyjnie cenowo w porównaniu ze zorganizowanymi wycieczkami masowymi. Nadto plusem jest możliwość odwiedzania tych miejsc, które wydają się turyście interesujące. Nie musi on stosować się do grupy, ma też dowolnie dużo czasu na spędzanie go w wybranym miejscu.

Paryż we dwoje

Miasto Paryż zawsze kojarzone jest z zakochanymi, toteż wiele par decyduje się pojechać tam na romantyczne weekendy. Miejsc do wspólnego spędzenia czasu nie zabraknie – miasto oferuje wiele uroczych kawiarenek i restauracji, otwartych do późnych godzin nocnych. Dzięki opcji city break nastroju nie zepsuje poszukiwanie noclegu – jest on już zapewniony. Ponadto hotel może stanowić bazę wypadową do zwiedzania oraz jest oczywiście miejscem odpoczynku po nim.

Z kim lecieć?

Serwisy oferujące tego typu wyjazdy można bez problemu znaleźć w sieci. Warto sprawdzić kilka, aby porównać ceny ich ofert. Pozwoli to nie tylko na miłe spędzenie czasu w jednym z najbardziej znanych miast świata, ale również i zaoszczędzenie pieniędzy.

Fot: fru.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo