Permittering w Norwegii – zmiany w przepisach

0
38
Permittering-w-Norwegii-zmiany-w-przepisach

Permittering-w-Norwegii-zmiany-w-przepisach

Zmiany w ustawie i przepisie o obowiązku wypłacania wynagrodzenia podczas tymczasowego zwolnienia z pracy [permitteringu]

 

Od 1 czerwca wprowadzone zostają zmiany w ustawie o obowiązku wypłacania wynagrodzenia podczas tymczasowego zwolnienia z pracy. Okres, w którym pracodawca zobowiązany jest do wypłacania wynagrodzenia zostaje skrócony z 20 do 10 dni.

Jednocześnie w życie wchodzi „Przepis o wydłużeniu okresu zwolnienia z obowiązku wypłacania wynagrodzenia podczas tymczasowego zwolnienia z pracy”. Maksymalny okres wypłacania zasiłku dla bezrobotnych [dagpenger] zostaje wydłużony z 26 do 30 dni. Zmiany w ustawie i przepisie wchodzą w życie z dniem 1 czerwca 2015 r. i zostaną opublikowane na stronie www.lovdata.no. Zmiany będą także obowiązywały w odniesieniu do aktualnie toczących się spraw. Zmiana w ustawie o obowiązku wypłacania wynagrodzenia wiąże się z tym, że w przypadku wszystkich nowych zasiłków, przyznanych po 1 czerwca udzielanych będzie 10 dni obowiązkowej wypłaty wynagrodzenia. Zmiana wiąże się także z tym, że po 1 czerwca zasiłki przyznawane będą dopiero po upłynięciu dni obowiązkowej wypłaty wynagrodzenia.

W przypadku wszystkich decyzji, które będą obowiązywać na dzień 1 czerwca okres wypłacania zasiłku dla bezrobotnych zostanie automatycznie przedłużony z 26 do 30 dni.

Źródło: ATS Anna Stankiewicz (pomoc-w-norwegii.com)
Fot: freeimages.com