Program stypendialny im. Stefana Banacha

0
68
program-stypendialny-stefana-banacha

program-stypendialny-stefana-banacha

Inauguracja Programu stypendialnego im. Stefana Banacha 2016

Wiceminister Joanna Wronecka uczestniczyła w uroczystej inauguracji czwartej edycji Programu Stypendialnego im. Stefana Banacha skierowanego do młodzieży z krajów Partnerstwa Wschodniego.

W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu nowych studentów i doktorantów, a także pierwsi absolwenci programu. Wiceszefowa polskiego MSZ zachęciła zebranych, by „korzystali z polskich osiągnięć i dobrej atmosfery do nauki”. Podkreśliła także jak ważną rolę odgrywa program. – Polskie programy stypendialne na rzecz krajów rozwijających się służą budowaniu potencjału społeczno-gospodarczego krajów partnerskich Polski. Jednocześnie są ważne dla umacniania pozycji polskiej nauki i szkolnictwa wyższego na świecie – stwierdziła.

Program Stypendialny im. Stefana Banacha został utworzony w 2013 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego krajów Partnerstwa Wschodniego poprzez podnoszenie poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych obywateli tych państw. Program daje możliwość podjęcia studiów magisterskich czy doktoranckich w obszarze wybranych dziedzin nauk. Realizowany jest przez MSZ we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Źródło: Polska Pomoc (polskapomoc.gov.pl)
Fot: własność redakcji