25 C
Oslo
sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaNewsNauka i badaniaProgram stypendialny im. Stefana Banacha

Program stypendialny im. Stefana Banacha

program-stypendialny-stefana-banacha

Inauguracja Programu stypendialnego im. Stefana Banacha 2016

Wiceminister Joanna Wronecka uczestniczyła w uroczystej inauguracji czwartej edycji Programu Stypendialnego im. Stefana Banacha skierowanego do młodzieży z krajów Partnerstwa Wschodniego.

W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu nowych studentów i doktorantów, a także pierwsi absolwenci programu. Wiceszefowa polskiego MSZ zachęciła zebranych, by „korzystali z polskich osiągnięć i dobrej atmosfery do nauki”. Podkreśliła także jak ważną rolę odgrywa program. – Polskie programy stypendialne na rzecz krajów rozwijających się służą budowaniu potencjału społeczno-gospodarczego krajów partnerskich Polski. Jednocześnie są ważne dla umacniania pozycji polskiej nauki i szkolnictwa wyższego na świecie – stwierdziła.

Program Stypendialny im. Stefana Banacha został utworzony w 2013 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego krajów Partnerstwa Wschodniego poprzez podnoszenie poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych obywateli tych państw. Program daje możliwość podjęcia studiów magisterskich czy doktoranckich w obszarze wybranych dziedzin nauk. Realizowany jest przez MSZ we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Źródło: Polska Pomoc (polskapomoc.gov.pl)
Fot: własność redakcji

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo