14.7 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNewsQuesting - turystyka z zagadkami

Questing – turystyka z zagadkami

Questing-turystyka-z-zagadkami

Questing – Zabawa i edukacja w jednym

Questing, znany również jako turystyka z zagadkami, polega na odkrywaniu dziedzictwa kulturowego w nietuzinkowy, ciekawy i angażujący sposób. Na terenie województwa łódzkiego w ostatnim czasie powstało takich tras trzydzieści pięć, w ramach projektu QUIZ (Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie) W czym tkwi innowacyjność przygotowanych ścieżek?

Podczas spotkania w Starym Gostkowie, organizowanym przez LGD Fundację Rozwoju Gmin PRYM, można było znaleźć odpowiedź na to pytanie, jak również poznać w praktyce, czym jest Questing. Specjalnie przygotowane questy, zawierają dużo ciekawych historii i zagadek, które spodobają się każdemu, bez względu na wiek. Historie o bohaterskich czynach, zapomniane legendy czy wskazówki dotyczące przetrwania w terenie, to przykłady ciekawostek, które można odnaleźć w tego typu ścieżkach.

Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

Questing to sposób spędzania czasu, który łączy w sobie elementy nauki i zabawy. Na terenie LGD Fundacji Rozwoju Gmin PRYM w tworzenie ścieżek questingowych zaangażowało się wiele szkół, oraz nauczycieli wraz ze swoimi podopiecznymi. Czy taka forma trafia do najbardziej zainteresowanych?

Questing pozwala odkrywać walory regionu, których często dorośli nie zauważają, a tym samym nie pokazują dzieciom Niestety skutkuje to niewielką wiedzą uczniów na temat swojej najbliższej okolicy tłumaczy Agnieszka Dzikowska z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczawinie, nauczycielka, która brała udział w tworzeniu questów na terenie LGD Fundacji Rozwoju Gmin PRYM. I dodaje – Towarzyszące wędrówce emocje pozwalają więcej zapamiętać i zrozumieć.

Lokalna rozrywka dzięki współpracy

Dzięki partnerstwu trzech Lokalnych Grup Działania z Łódzkiego powstało największe w Polsce zagłębie questingu. BUD-UJ RAZEM, Dolina rzeki Grabi oraz Fundacja Rozwoju Gmin PRYM, połączyły swe siły w projekcie QUIZ, czyli Questing Umożliwi Innowacyjne Zwiedzanie. Efektem tego jest 35 ścieżek, które poza prezentacją walorów województwa, zapewnią sporą dawkę dobrej zabawy.

To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które pomogło odkryć bogactwo lokalnego dziedzictwa, a przy tym świetnie się bawić. Questy są dostępne dla każdego i zawsze, również dzięki uruchomieniu ich wersji na popularne platformy mobilne: Android oraz iOS tłumaczy Jolanta Pęgowska prezes LGD Fundacji Rozwoju Gmin PRYM. Nasze trasy przypadną do gustu każdemu. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy zechcą poznać mniej znane oblicze ziemi łódzkiej.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły