Sposoby na polskojęzyczne VOD w Norwegii

0
64
vod-norwegia

vod-norwegia

Wyjazdy do pracy za granicę stały się codziennością dla wielu Polaków. Nie powinno więc dziwić, że pomimo pobytu w innym kraju, wciąż chcą oni mieć możliwość pełnego korzystania z sieci i oglądać polskie serwisy wideo online. Niestety sytuacja nie wygląda kolorowo, gdyż przez stosowane przez wiele z nich geoblokady, dostęp do polskich treści za granicą jest niemożliwy lub bardzo utrudniony.

Oferta polskich serwisów VOD rośnie i powiększa się regularnie, z miesiąca na miesiąc. Dzięki temu każdy ma możliwość znalezienia w sieci swoich ulubionych filmów, seriali i programów, które można oglądać przez Internet. Niestety Polacy, który wyjechali do Norwegii i innych krajów mogą napotkać na poważny problem, gdy będą chcieli skorzystać z zasobów polskich serwisów VOD, a mianowicie informacje o blokadzie regionalnej.

Jest to spowodowane tym, że wszystkie materiały wideo, które w sposób legalny są udostępniane w sieci posiadają pewne licencje. Te właśnie licencje nakładają na serwisy internetowe ograniczenia w stosunku do tego komu mogą je wyświetlać, a komu nie. I tak mogą być sytuacje, w których dany film, serial, program czy transmisja meczu nie ma ograniczeń terytorialnych oraz takie, w których konkretny materiał może być przez dany serwis udostępniany tylko w konkretnym kraju.

Powoduje to, że nawet mając wykupiony abonament na korzystanie z usług danego serwisu, nie mamy możliwości oglądania tego co ma on w swojej ofercie. Jeżeli wyjedziemy z kraju, utracimy dostęp do tego za co zapłaciliśmy. Sprawdzanie naszej lokalizacji przez serwisy VOD opiera się o adres IP, który posiada każdy użytkownik sieci. Przebywając w Norwegii naturalnie otrzymamy od dostawcy internetu norweskie IP, po którym wszystkie strony w sieci określą dokładnie naszą lokalizację. Łącząc się z polskim serwisem VOD i posiadając norweskie IP zobaczymy komunikat o braku dostępu do treści z uwagi na ograniczenia regionalne dla danego materiału wideo. Aby je ominąć trzeba będzie zmienić adres IP.

Na szczęście istnieją sposoby, żeby pomimo przybywania w innym kraju, cieszyć się zasobami polskojęzycznych serwisów VOD. Nie jest to trudne i nie wymaga od użytkowników wiedzy i umiejętności technicznych. Informacje na ten temat znajdziesz w tym poradniku, w którym opisano jak oglądać polską TV w Norwegii przez Internet. Dostępna tam instrukcja zadziała również podczas pobytu w innych krajach.

Dostęp do polskich treści przy wyjeździe do Skandynawii to bez wątpienia coś, co w znacznym stopniu może uprzyjemnić pobyt i sprawić, że rozłąka z polską kulturą nie będzie tak uciążliwa.

Fot: dobryvpn.pl