Studenci zagraniczni pomagają polskim firmom

0
30
Studenci-zagraniczni-pomogaja-polskim-firmom

Studenci-zagraniczni-pomogaja-polskim-firmom

Studenci zagraniczni pomogą pomorskim firmom

Do Gdańska przyjechała grupa studentów francuskiej uczelni Neoma Business School by zrealizować swoje projekty z przedmiotów związanych z zarządzaniem. Problemy projektowe zaproponują im trójmiejskie firmy. Studentów z Francji opieką merytoryczną wesprą pracownicy naukowi Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Studenci z Neoma Biznes School (połączone szkoły wyższe Rouen Business School i Reims Management School) już 10-ty rok z rzędu przybyli na Politechnikę Gdańską.  W tym roku w grupie jest 24 studentów studiów II stopnia (magisterskich). Pochodzą z wielu stron świata: z Maroka, Nepalu, Włoch, Chin, Nigerii i Francji.

Podmioty, które przystąpiły do projektu i przygotują dla młodych gości zagadnienia do rozwiązania to: FLEXTRONICS, Agencja Rozwoju Pomorza, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, PGE Arena, INTEL i JEPPESEN. Młodzi ludzie spędzą trzy dni na intensywnej pracy w firmach. Rozwiązanie postawionych przed nimi zadań przedstawią na wspólnych zajęciach na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Oceniającymi będą oczywiście pracownicy firm i kadra wydziału.

Inauguracja  zajęć odbędzie się w poniedziałek 23.02.2015 o godzinie 10.00 w PGE ARENA Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wjazd na parking P1 od strony torów kolejowych, wejście przez sekretariat stadionu).

W trakcie tygodniowego pobytu w Gdańsku (między 20 a 27 lutego) studenci wezmą udział w zajęciach o polskiej ekonomii poprowadzonych przez prof. Piotra Dominiaka, kierownika Katedry Nauk Ekonomicznych WZiE. W wolnym czasie przewodnicy oprowadzą ich po Trójmieście i Malborku.

–Neoma Business School to pierwszy i główny partner naszego wydziału. Na początku przez 10 lat realizowaliśmy wspólny dyplom magisterski. Później pojawił się pomysł, by studenci MBA tej uczelni przyjeżdżali do Gdańska i tutaj realizowali jeden ze swoich projektów. Etap początkowy rozwoju gospodarki rynkowej w Polsce był dla nich bardzo ciekawym „przypadkiem” – mówi dr Magdalena Popowska, prodziekan ds. międzynarodowych i kontaktów z otoczeniem, odpowiedzialna za projekt. – Kilka lat temu studenci MBA przenieśli się do Chin, a do nas przyjeżdżają goście z programu masters.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl

fot: freeimages.com