2.4 C
Oslo
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaNewsBiznesStudenci zagraniczni pomagają polskim firmom

Studenci zagraniczni pomagają polskim firmom

Studenci-zagraniczni-pomogaja-polskim-firmom

Studenci zagraniczni pomogą pomorskim firmom

Do Gdańska przyjechała grupa studentów francuskiej uczelni Neoma Business School by zrealizować swoje projekty z przedmiotów związanych z zarządzaniem. Problemy projektowe zaproponują im trójmiejskie firmy. Studentów z Francji opieką merytoryczną wesprą pracownicy naukowi Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Studenci z Neoma Biznes School (połączone szkoły wyższe Rouen Business School i Reims Management School) już 10-ty rok z rzędu przybyli na Politechnikę Gdańską.  W tym roku w grupie jest 24 studentów studiów II stopnia (magisterskich). Pochodzą z wielu stron świata: z Maroka, Nepalu, Włoch, Chin, Nigerii i Francji.

Podmioty, które przystąpiły do projektu i przygotują dla młodych gości zagadnienia do rozwiązania to: FLEXTRONICS, Agencja Rozwoju Pomorza, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, PGE Arena, INTEL i JEPPESEN. Młodzi ludzie spędzą trzy dni na intensywnej pracy w firmach. Rozwiązanie postawionych przed nimi zadań przedstawią na wspólnych zajęciach na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Oceniającymi będą oczywiście pracownicy firm i kadra wydziału.

Inauguracja  zajęć odbędzie się w poniedziałek 23.02.2015 o godzinie 10.00 w PGE ARENA Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wjazd na parking P1 od strony torów kolejowych, wejście przez sekretariat stadionu).

W trakcie tygodniowego pobytu w Gdańsku (między 20 a 27 lutego) studenci wezmą udział w zajęciach o polskiej ekonomii poprowadzonych przez prof. Piotra Dominiaka, kierownika Katedry Nauk Ekonomicznych WZiE. W wolnym czasie przewodnicy oprowadzą ich po Trójmieście i Malborku.

–Neoma Business School to pierwszy i główny partner naszego wydziału. Na początku przez 10 lat realizowaliśmy wspólny dyplom magisterski. Później pojawił się pomysł, by studenci MBA tej uczelni przyjeżdżali do Gdańska i tutaj realizowali jeden ze swoich projektów. Etap początkowy rozwoju gospodarki rynkowej w Polsce był dla nich bardzo ciekawym „przypadkiem” – mówi dr Magdalena Popowska, prodziekan ds. międzynarodowych i kontaktów z otoczeniem, odpowiedzialna za projekt. – Kilka lat temu studenci MBA przenieśli się do Chin, a do nas przyjeżdżają goście z programu masters.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl

fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo