8.3 C
Oslo
środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsEkologiaSztuka nie ODPADania STENA EkoStacja obchodzi 1 urodziny

Sztuka nie ODPADania STENA EkoStacja obchodzi 1 urodziny

stena-ekologia

Warszawska STENA EkoStacja obchodzi swoje pierwsze urodziny! Z tej okazji zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania, już 26. października w godz. 11.00 16.00 przy ul. Chełmżyńskiej 180. Tego dnia wraz z zaprzyjaźnionymi artystami będziemy tworzyć jubileuszową instalację z surowców wtórnych pod hasłem SZTUKA NIE ODPADania, która zostanie wystawiona na Stacji Metro Centrum.

SZTUKA NIE ODPADania to idea recyklingu i hasło towarzyszące obchodom pierwszych urodzin warszawskiej STENA EkoStacji. Odbędą się one już w sobotę, 26. października br. w godz. 11.00 16.00 przy ul. Chełmżyńskiej 180. Tego dnia każdy może dołączyć do grupy zaproszonych artystów i wspólnie z Marią Strzelecką, Anną Oberc, Leszkiem Stankiem oraz Sebastianem Cybulskim stworzyć instalację z odpadów. Projekt będący wspólnym dziełem mieszkańców Warszawy, na kilka tygodni stanie się ozdobą Stacji Metro Centrum, gdzie zobaczy ją tysiące osób. Uczestnicy Urodzin EkoStacji w zamian za przyniesione prezenty w postaci elektroodpadów, butelek PET czy makulatury otrzymają także eko-niespodzianki. Dodatkowo, w showroomie będzie można obejrzeć ekspozycję dotyczącą przetwarzania odpadów i sprawdzić się w wirtualnym sortowaniu odpadów na czas w grze Recycle Drop. Uzupełnieniem zaplanowanych atrakcji jest otwarta wystawa na stacjach Metro Centrum oraz Wilanowska, poświęcona działalności STENA EkoStacji i zaletom recyklingu. Zapraszamy!

Cieszymy się, że choć od oficjalnego otwarcia minął zaledwie rok, STENA EkoStacja na dobre wpisała się w krajobraz stolicy i świadomość jej mieszkańców. Dotychczas, miejsce odwiedziło ponad 19 000 osób, oddając wszelkie rodzaje odpadów. Poprzez organizację urodzin EkoStacji chcemy podziękować stałym bywalcom za dotychczasowe zaangażowanie, a także przekazać bakcyla ekologii nowym osobom. Wspólne tworzenie instalacji artystycznej, która zaistnieje w przestrzeni publicznej, w symboliczny sposób nawiązuje do naszej wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej stacji recyklingu zarówno przy okazji nadchodzącego wydarzenia, jak i na co dzień. – zaprasza Aleksandra Surdykowska, Koordynator ds. Marketingu i PR Stena Recycling.

Przez 12 miesięcy istnienia STENA EkoStacji mieszkańcy stolicy i okolic oddali łącznie ponad 1 170 ton odpadów, w tym m.in. 163 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 69 ton makulatury, 43 tony szkła, 34 tony tworzyw sztucznych oraz 20 ton metali. Stacja przyjmuje także odpady kłopotliwe, takie jak styropian czy opony, niebezpieczne akumulatory, aerozole, farby oraz odzież, która trafia do placówek PCK. Wszystkie przekazane produkty i materiały zostają poddane utylizacji lub recyklingowi, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. Część z nich po przetworzeniu służy za surowiec do nowych produktów. Dla przykładu, opakowania PET nadają się do produkcji folii, polarowych bluz, a nawet mebli. Pomysł budowy EkoStacji został zaczerpnięty ze Szwecji, ojczyzny największych ekologicznych innowacji. Rozwiązanie STENA EkoStacji na polskim gruncie zostało docenione jako przykład Dobrej Praktyki w obszarze Środowisko, w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2012” – publikacji wydanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

Nasze Miasto, Ekologia i Rynek, ecoportal.com.pl, ekoinfo.pl, ekonews.com.pl, ekologia.pl, chrońmyklimat.pl, zielonydziennik.pl, miastodzieci.pl, tatawtarapatach.pl, dlastudenta.pl.

Konkret PR

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Fot: sxc.hu

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo