-7.6 C
Oslo
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaNewsUdane polsko-norweskie obrady okrągłego stołu

Udane polsko-norweskie obrady okrągłego stołu

Udane-polsko-norweskie-obrady-okraglego-stolu

Udane polsko-norweskie obrady ‘okrągłego stołu’ o umacnianiu dwustronnej współpracy

We wtorek 21 kwietnia odbył się w polskim MSZ ‘okrągły stół’ na temat tego, jak można wzmocnić współpracę pomiędzy Norwegią a Polską w ramach funduszy EOG.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szczebla zarówno politycznego, jak i profesjonaliści w wielu dziedzinach. Rozmowom ‘okrągłego stołu’ przewodniczyła wiceminister Henryka Mościcka-Dendys oraz sekretarz stanu w MSZ Norwegii Ingvild Næs Stub. Obecny był także podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Marceli Niezgoda (odpowiada za ogólną koordynację funduszy EOG dla Polski).

W rozmowach uczestniczyło także wielu ekspertów z Norwegii i Polski, którzy współpracują w dziedzinie energii i klimatu, badań naukowych oraz innowacji. Omówiono konkretne pomysły dotyczące nowych obszarów współpracy, w tym w takich dziedzinach, jak wydajność energetyczna, rozwój technologii przyjaznych dla środowiska, naukowa współpraca na Arktyce, urbanistyka i norwesko-polska współpraca z Ukrainą.

Wspaniały ‘Pałac na Wodzie’ w słynnym warszawskim parku królewskim Łazienki był 21 kwietnia miejscem spotkania sekretarz stanu w MSZ Norwegii Ingvild Næs Stub z norweskimi biznesmenami.

Wielu przedstawicieli norweskiego biznesu wzięło udział w spotkaniu, którego celem było ukazanie możliwości inwestowania w Polsce. Uczestnicy zapoznali się z dwiema znakomitymi prezentacjami autorstwa Banku DNB o sytuacji makroekonomicznej oraz rynku energii w Polsce. Carsten Nielsen, przewodniczący norweskiej sekcji Skandynawskiej Izby Gospodarczej wystąpił z ciekawą prezentacją na temat norweskich firm z perspektywy ich 20-letniej działalności w Polsce.

Źródło: amb-norwegia.pl

Fot: amb-norwegia.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo