W salonach ambasady odbył się niezwykły wieczór

0
44
niezwykly-wieczor

Wieczór poetycki z koncertem na harfie w Ambasadzie

Spotkanie z poezją i malarstwem Anny Keryl oraz koncert Małgorzaty Janowskiej Sundberg odbyły się w dniu 31 marca br.

W salonach ambasady odbył się niezwykły wieczór poświęcony prezentacji antologii wierszy Anny Keryl pod tytułem „Z Niebem, Ze Światem, Z Tobą”. Tom zawiera twórczość z okresu 1980–2015. Spotkanie rozpoczęło słowo wstępne, które wygłosiła prof. Nina Witoszek.

Charakteryzując osobę i twórczość poetycką Anny Keryl, zwróciła uwagę na pokrewieństwa między wierszami Anny Keryl i poezją Rumi, wielkiego perskiego pisarza i mistyka z 13-go wieku. Rumi, którego twórczość inspirowana była tradycją sufizmu, pisał o przyjaźni, miłości i duchowości – wątki które dominują w poezji Anny Keryl.

Wieczór był niezwykle bogaty we wrażenia. Goście słuchając poezji i muzyki, mieli okazję podziwiać także dorobek malarski Anny Keryl, której pejzaże były wyświetlane na ekranie podczas całego spotkania.

Na zakończenie pani Janina Januszewska-Skreiberg, aranżer spotkania, zapowiedziała dwie niespodzianki – były to występy pianistki Anna Jastrzębska oraz klarnecisty Eugeniusza Pudelewicza. Wieczór podsumował Jerzy Gruca.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji