Wzrost produkcji przemysłowej w Norwegii

0
25
Wzrost-produkcji-przemyslowej-w-Norwegii

Wzrost-produkcji-przemyslowej-w-Norwegii

Wzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w marcu 2015 r.

 

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w marcu 2015 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2014 r. o 2,3%. W stosunku do lutego 2015 r. produkcja wzrosła o 1,5%.

Wzrost produkcji sprzedanej ogółem w marcu 2015 r. napędzany był głównie bardzo dobrymi wynikami w sekcji przetwórstwa przemysłowego, która w skali roku wzrosła w marcu o 4,1%. Wśród głównych jej komponentów najwyższą dynamiką wykazały się grupy produktów rafinacji ropy naftowej, chemikaliów i farmaceutyków (wzrost o 8,5% r/r), maszyn i urządzeń (wzrost o 7,9%) oraz napojów alkoholowych, tytoniu i art. spożywczych (wzrost o 4,1%). Największa pod względem udziału w produkcji ogółem sekcja wydobycia i usług powiązanych również odnotowała wzrost, o 1,0% r/r. Spośród najważniejszych sekcji produkcji przemysłowej wzrost dotyczył także sekcji elektryczności, gazu i pary wodnej (7,3%).

Jedyną sekcją, która w marcu br. zmniejszyła poziom produkcji w skali roku było górnictwo i wydobywanie (spadek o 8,9%).

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii

Źródło: oslo.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com