0.9 C
Oslo
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaNewsBiznesZakup ubezpieczenia turystycznego przez internet

Zakup ubezpieczenia turystycznego przez internet

Zakup-ubezpieczenia

Pomoc w przypadku wystąpienia niechcianych zdarzeń podczas podróży i wsparcie finansowe na wysoką kwotę dostępne bez potrzeby wychodzenia z domu? Z najnowszym ubezpieczeniem turystycznym, które możesz wykupić przez internet jest to jak najbardziej możliwe!

  1. Cztery argumenty przemawiające za opłaceniem ubezpieczenia turystycznego
  2. Szczegóły oferty dostępnej przez internet
  3. Sytuacje, w których ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne
  4. Zakup ubezpieczenia online
  5. Ubezpieczenie dla turystów – najważniejsze zasady

Najtańszy wariant takiej ochrony możesz uzyskać już za 4 złote dziennie, a dodatkowo samo określasz okres obowiązywania ubezpieczenia. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych wydatków i dobierzesz kwotę ochrony do swoich potrzeb i oczekiwań.

Cztery argumenty przemawiające za opłaceniem ubezpieczenia turystycznego

Argumentów przemawiających za posiadaniem ubezpieczenia turystycznego jest wiele i dla każdej osoby mogą być one inne. Zwróć jednak uwagę przede wszystkim na cztery poniższe, które przemawiają za jak najszybszym skorzystaniem z oferty ubezpieczeń online. Pierwszym jest to, że jeżeli coś ci się stanie podczas podróży, to ubezpieczyciel będzie zobowiązany pokryć koszty leczenia. W dodatku nie są to niskie kwoty, gdyż przy odpowiednim pakiecie możesz bez problemu otrzymać aż do miliona złotych w przypadku wystąpienia nagłej choroby lub wypadku. Chociaż ubezpieczenie turystyczne możesz w wygodny sposób wybrać i opłacić przez internet, to obowiązuje ono od samego początku podróży. Nawet jeżeli jeszcze nie wyjechałeś z Polski, to już możesz się czuć zabezpieczony. Gdyby na tym etapie wystąpiły jakiekolwiek problemy, to firma ubezpieczeniowa zapewni ci praktyczną pomoc. Kolejnym argumentem jest możliwość otrzymania zwrotu za odwołane wczasy. Dotyczy to również sytuacji, w których z przyczyn losowych musiałbyś je skrócić. Na koniec warto wspomnieć o braku ukrytych opłat i prowizji pośredników, które czasami potrafią być naprawdę wysokie. Wybierając ubezpieczenie turystyczne prosto od ubezpieczyciela zapłacisz tylko tyle, ile będzie kosztowała twoja ochrona.

Szczegóły oferty dostępnej przez internet

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy warto skorzystać z ubezpieczenia online, na pewno przekona cię gwarancja transportu – zarówno osoby, która uległa wypadkowi, jak również jej towarzyszy – do rodzinnego kraju. Przy wariancie wzbogaconym o ubezpieczenie OC firma pokryje również twoje zobowiązania względem osób trzecich i to na kwotę do 1000000. Jest to świetne zabezpieczenie między innymi dla osób, które aktywnie uprawiają sporty. To jednak nie wszystko, gdyż ubezpieczenie pozwala ci również liczyć na pomoc oraz rekompensatę w takich sytuacjach, jak zagubienie bagażu lub uszkodzenie auta. W tym pierwszym przypadku otrzymasz do 2000 lub 5000 złotych (w zależności od tego, czy twój bagaż dotrze do miejsca przeznaczenia z opóźnieniem, czy też zostanie skradziony), natomiast jeżeli auto odmówi posłuszeństwa, ubezpieczyciel zadba o holowanie, podstawienie auta zastępczego lub wykonanie naprawy bezpośrednio na miejscu. Zaletą oferty jest także wsparcie profesjonalnego tłumacza oraz pomoc prawna. Aby z nich skorzystać, wystarczy że skontaktujesz się z biurem obsługi klienta.

Sytuacje, w których ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zalety ubezpieczeń turystycznych, trudno jest zrozumieć te osoby, które żałują wydania kilkudziesięciu złotych (w tej cenie można zyskać ochronę nawet na dwutygodniowe wakacje), a przez to narażają się na duże problemy i wysokie koszty. Przykładowe sytuacje, w których wykupione ubezpieczenie uchroni cię przed wieloma nieprzyjemnościami to między innymi atak wyrostka w egzotycznym kraju, złamanie ręki w nieznanym miejscu, gdzie opieka zdrowotna jest droga; awaria samochodu podczas zagranicznej wycieczki lub kradzież bagażu, w którym były wszystkie twoje rzeczy. Takich przykładów jest oczywiście więcej, a wiele z nich znajdziesz na stronie firmy ubezpieczeniowej.

Zakup ubezpieczenia online

Na to, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne online potrzeba ci tak naprawdę kilka minut. Na początek powinieneś odwiedzić stronę ubezpieczyciela, który posiada w ofercie ubezpieczenie zagraniczne online i przejść do wniosku elektronicznego. Następnie zaznacz interesujące cię rozwiązania, które zapewnią niezbędny zakres ochrony. Ostatnim krokiem, jaki musisz zrobić aby ubezpieczenie zaczęło obowiązywać jest podanie wszystkich niezbędnych danych i opłacenie wybranej oferty. Polisa zostanie dostarczona na twój adres e-mail, skąd możesz ją wydrukować lub pobrać i przechowywać w wersji elektronicznej.

Ubezpieczenie dla turystów – najważniejsze zasady

Z dobrym ubezpieczeniem nie musisz się martwić o sytuacje losowe, bo w przypadku takich zdarzeń zawsze będziesz mógł liczyć na pomoc. Jeżeli doszłoby do tego typu sytuacji, zacznij od skontaktowania się z Centrum Alarmowym ubezpieczyciela, gdzie otrzymasz informacje na temat najbliższej placówki, w której otrzymasz pomoc medyczną. Następnie opisz pracownikom infolinii całą sytuację. Jeżeli w danym momencie nie możesz rozmawiać, zgłoszenia może dokonać inna osoba. Wówczas dojdzie do świadczenia w postaci rozliczenia wszystkich kosztów leczenia. Tutaj wszystkim zajmie się firma ubezpieczeniowa, która rozliczy się z lekarzem i dodatkowo znajdzie dla ciebie tłumacza lub zorganizuje powrót do Polski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo