REKLAMA
mycall


Przebudowa ulic i torowisk tramwajowych w Oslo

Przebudowa-ulic-i-torowisk-tramwajowych-w-Oslo

Spółka Topol za 80 mln zł przebuduje ulice w centrum Oslo

Spółka Topol przebuduje ulice i torowisko tramwajowe w centrum Oslo. Jej oferta, wartości blisko 80 mln zł została wybrana w przetargu w norweskiej stolicy.

Władze miejskie Oslo powierzą spółce przebudowę ulic Prinsens Gate i Tollbrugata wraz z modernizacją linii tramwajowej. Przyznanie tego projektu niemal podwaja wartość dotychczasowych zamówień Torpol w Norwegii.

– Jesteśmy dumni, że możemy dotrzymać zobowiązań złożonych inwestorom i udowodnić, że nasze plany dotyczące rozwoju w Norwegii zostały oparte na solidnych podstawach – mówi Tomasz Sweklej, prezes zarządu Torpol – Naszymi pracami zrealizowanymi do tej pory w Bergen i Oslo przekonaliśmy norweskich zamawiających, że jesteśmy firmą godną najwyższego zaufania, a doświadczenie naszych inżynierów i profesjonalne podejście do projektów stoją na najwyższym poziomie.

Inwestycja, polegająca na wymianie nawierzchni torowej i sieci trakcyjnej zostanie zrealizowana w ścisłym centrum Oslo, w sąsiedztwie głównego dworca kolejowego, siedziby norweskiego parlamentu, opery oraz tuż obok reprezentacyjnego deptaka Karl Johans Gate. W czasie modernizacji ruch tramwajowy zostanie w całości przeniesiony na Prinsens Gate. Podniesiony zostanie standard estetyczny ulicy, która będzie wykończona kamieniami. Trudność inwestycji zwiększa fakt, że przez cały czas pracom będzie towarzyszył normalny ruch tramwajowy.

Wartość oferty wybranej w przetargu wynosi prawie 158 mln norweskich koron netto, czyli blisko 80 mln zł. O wyborze Torpol zadecydowała cena (70 proc.) i opis realizacji zadania (30 proc.). Przewidywany termin realizacji kontraktu to czerwiec 2017.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor

 

Fot: freeimages.com

Skomentuj