4.6 C
Oslo
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsBiznesAktualne wyniki PKB w Norwegii

Aktualne wyniki PKB w Norwegii

Aktualne-wyniki-PKB-w-Norwegii

Norweski Urząd Statystyczny opublikował dane nt. wyników PKB w II kw. br.

Wg. najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego produkt krajowy brutto Norwegii w II kw. br. wzrósł o 0,5 % r/r. W dwóch poprzedzających kwartałach tj. w I kw. 2016 r. oraz IV kw. 2015 r. norweski PKB w ujęciu rocznym był mniejszy odpowiednio o 0,9% oraz 1,5%. W ujęciu kw/kw norweska gospodarka nie odnotowała zmian (0%).

Pozytywna zmiana PKB Norwegii w II kw. 2016 r. była efektem dobrych wyników po stronie popytu krajowego. O ile spożycie ogółem wzrosło w II kw. 2016 r. o 1,4% r/r, czym bardzo pozytywnie wsparło wynik PKB, akumulacja spadła o 8,3%, tj. najmocniej od 2009 r. Popyt zagraniczny, głównie za sprawą słabej dynamiki eksportu negatywnie oddziałuję zarówno na wynik całej gospodarki (PKB), jak i jej realnej sfery (bezrobocie).

Przy okazji publikacji danych PKB za II kw. 2016 r. Norweski Urząd Statystyczny zaktualizował wyniki norweskiej gospodarki za okres 2014-2015. O ile w przypadku roku 2015 PKB nie uległ zmianie i wyniósł po rewizji 1,6 % r/r, to za 2014 r. został skorygowany z 2,2% do 1,9%.

Więcej informacji: http://www.ssb.no/en/nasjonalregnskap-og-konjunkturer/statistikker/knr/kvartal

 

Tomasz Chałupa

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (norway.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo