12.9 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaKalendariumAndrzej Duda z wizytą w Norwegii

Andrzej Duda z wizytą w Norwegii

Andrzej-Duda-z-wizyta-w-Norwegii

Wizyta Prezydenta RP w Norwegii

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży w dniach 22-25 maja 2016 r. wizytę państwową w Norwegii. Prezydentowi towarzyszyć będzie małżonka Agata Kornhauser- Duda.

Wizyta Prezydenta RP odbywa się na zaproszenie króla Norwegii, Jego Królewskiej Mości Haralda V. Oprócz Oslo Prezydent odwiedzi Bodø i Narvik.

W programie wizyty przewidziane są spotkania z Premier Norwegii Erną Solberg, Minister Obrony Ine Eriksen Søreide i Przewodniczącym Parlamentu Olemicem Thommessennem. 24 maja Prezydent RP otworzy Polsko-Norweskie Forum Gospodarcze oraz wygłosi wykład w Norweskim Instytucie Noblowskim w Oslo.

Prezydent Andrzej Duda spotka się także z norweską Polonią oraz wręczy zasłużonym przedstawicielom Polonii odznaczenia państwowe.

Podczas pobytu w Bodø Prezydent RP odwiedzi Kwaterę Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych Norwegii w Reitan, skąd uda się do Narviku i złoży wieniec na grobach żołnierzy Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańakich w Håkvik.

Program prasowy dla dziennikarzy akredytowanych na wizytę:
http://www.prezydent.pl/dla-mediow/zapowiedzi-prasowe/art,10,wizyta-pary-prezydenckiej-w-krolestwie-norwegii.html

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły