24.8 C
Oslo
sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaNewsOtwarte przestrzenie biura wpływają na efektywność pracy

Otwarte przestrzenie biura wpływają na efektywność pracy

Otwarte-przestrzenie-biura-wplywaja-na-efektywnosc-pracy

Otwarta przestrzeń biura sprzyja efektywnej pracy

Tradycyjne biura, w których każdy pracownik ma wydzielone miejsce pracy, odchodzą do lamusa. Firmy burzą ściany i otwierają przestrzeń. Ma to zachęcić pracowników do interakcji oraz wymiany wiedzy i tym samym przełożyć się na efektywność pracy.

Aż 40% przestrzeni biurowej jest przez nas niewykorzystywane, dlatego wiele firm rezygnuje z licznych pokoi i sieci korytarzy, a stawia na tzw. open space. Pracownik nie ma przypisanego biurka, ale wybiera miejsce pracy w zależności od tego, czym się akurat zajmuje – stąd podział na różne strefy w biurze.

Dzisiaj coraz mniej zadań wykonuje się samemu. Jak zaznacza w rozmowie z serwisem infoWire.pl Agnieszka Maciejewska z EY: „Na efektywność pracy wpływa komunikacja – to, że ludzie mogą się ze sobą spotykać, rozmawiać, wymieniać szybko informacje i poglądy”.

Wbrew pozorom w takim biurze nie jest głośno. Gdy pracownik potrzebuje zadzwonić, może udać się do odpowiedniego pomieszczenia. Do dyspozycji są też sale narad. Nie można zapomnieć również o w pełni wyposażonej kuchni czy playroomie. „Wcielenie koncepcji »Workplace of the Future« zająło trochę czasu, ponieważ chcieliśmy posłuchać rożnych opinii pracowników. Spędzamy w biurze sporą cześć dnia i trudno jest wypełniać swoje obowiązki w mało przyjaznych warunkach” – dodaje rozmówczyni.

Da się zauważyć, że otwarte przestrzenie, pozwalające na interakcje między personelem, są nowym trendem, szczególnie w dużych firmach. Chcą one zapewnić pracownikom jak największy komfort pracy. A tych w EY zapewne będzie przybywać – do 8 kwietnia studenci oraz absolwenci, między innymi kierunków biznesowych, prawniczych, ścisłych i informatycznych, mogą przesyłać swoje aplikacje i ubiegać się o płatne staże lub przyjęcie na etat.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo