Polacy przechodzą na cyfrowy obieg dokumentów

0
81
Polacy-przechodza-na-cyfrowy-obieg-dokumentow

Polacy-przechodza-na-cyfrowy-obieg-dokumentow

Zdigitalizowana korespondencja ułatwi obieg dokumentów w firmach

Firmy coraz chętniej przechodzą na cyfrowy obieg dokumentów. Ułatwia go między innymi usługa umożliwiająca otrzymywanie zdigitalizowanych listów zamiast korespondencji tradycyjnej.

Dzięki nowej usłudze pocztowej przedsiębiorstwa nie muszą być zarzucane papierowymi listami. Mogą otrzymywać je wyłącznie w formie cyfrowej drogą elektroniczną. „Tradycyjna korespondencja nie trafia wtedy do odbiorcy, ponieważ jest wyodrębniana z ruchu pocztowego i kierowana do naszego centrum, w którym obsługujemy ją zgodnie z instrukcją klienta. Przesyłki są rejestrowane, otwierane, skanowane, dodawane są metadane opisujące przesyłki i ich zawartość, a na końcu są one dostarczane klientom. W efekcie otrzymują oni cyfrową korespondencję, w której mogą wyszukiwać informacje takie jak numer polisy, numer dokumentu czy numer sprawy” – mówi serwisowi infoWire.pl Marcin Mączka, dyrektor Biura Informatyki w firmie Envelo – Grupa Poczty Polskiej.

Klient otrzymuje zdigitalizowane listy na jeden z trzech wybranych sposobów. „Można korzystać ze strony internetowej, na której znajduje się skrzynka odbiorcza, podłączyć swój system obiegu dokumentów z API, przez nas udostępnianym, bądź pobierać gotowe obrazy z serwera SFTP” – informuje ekspert. Na życzenie firmy papierowa korespondencja zostanie odesłana zbiorczo do klienta po określonym czasie lub zarchiwizowana przez Envelo. Klient może także zlecić zniszczenie papierowych listów i tym samym pozostawić sobie wyłącznie korespondencję cyfrową.

Oferowana usługa częściowo zdejmuje z przedsiębiorstw ciężar związany z przygotowywaniem dokumentów cyfrowych. „Dzięki temu firmy zyskują na czasie. Posiadanie zdigitalizowanej korespondencji ułatwia i przyspiesza ich pracę oraz zmniejsza koszty obsługi dokumentów” – podkreśla rozmówca.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com