25 C
Oslo
sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaNewsBiznesPolacy są coraz bogatsi i będą jeszcze bardziej

Polacy są coraz bogatsi i będą jeszcze bardziej

Polacy-sa-coraz-bogatsi-i-beda-jeszcze-bardziej

Polska jest pierwszej dziesiątce krajów z perspektywą najwyższego wzrostu liczby gospodarstw domowych, których majątek wyceniany jest na min. 400 tysięcy złotych.

Do 2020 roku taki majątek powinno mieć 2 mln rodzin – wynika z badania opracowanego przez Economist Intelligence Unit (EIU) na zlecenie Citi Handlowy.

– Polska jest na siódmym miejscu jeżeli chodzi o tępo bogacenie się społeczeństwa. Jesteśmy zaraz za Węgrami, a przed nami są tylko azjatyckie tygrysy – mówi newsrm.tv Joanna Olszewska z Citi Handlowy.

Badaniem zostały objęte gospodarstwa domowe z tzw. grupy budujących nowe majątki. Są to osoby, których majątek jest wyceniany od 400 tys. zł do 8 milionów złotych.

– W Polsce ta grupa bardzo silnie rośnie. W ciągu najbliższych sześciu lat będzie rosła o 19 proc. rocznie. Z 700 tys. gospodarstw, które mają taki majątek dojedziemy do ponad 2 mln. gospodarstw w 2020 roku – dodaje Joanna Olszewska.

Co ciekawe większość, ponad 80 proc. do swojego majątku doszła sama w ciągu 10 ostatnich lat.

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo