15.3 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNewsBiznesPolacy są coraz bogatsi i będą jeszcze bardziej

Polacy są coraz bogatsi i będą jeszcze bardziej

Polacy-sa-coraz-bogatsi-i-beda-jeszcze-bardziej

Polska jest pierwszej dziesiątce krajów z perspektywą najwyższego wzrostu liczby gospodarstw domowych, których majątek wyceniany jest na min. 400 tysięcy złotych.

Do 2020 roku taki majątek powinno mieć 2 mln rodzin – wynika z badania opracowanego przez Economist Intelligence Unit (EIU) na zlecenie Citi Handlowy.

– Polska jest na siódmym miejscu jeżeli chodzi o tępo bogacenie się społeczeństwa. Jesteśmy zaraz za Węgrami, a przed nami są tylko azjatyckie tygrysy – mówi newsrm.tv Joanna Olszewska z Citi Handlowy.

Badaniem zostały objęte gospodarstwa domowe z tzw. grupy budujących nowe majątki. Są to osoby, których majątek jest wyceniany od 400 tys. zł do 8 milionów złotych.

– W Polsce ta grupa bardzo silnie rośnie. W ciągu najbliższych sześciu lat będzie rosła o 19 proc. rocznie. Z 700 tys. gospodarstw, które mają taki majątek dojedziemy do ponad 2 mln. gospodarstw w 2020 roku – dodaje Joanna Olszewska.

Co ciekawe większość, ponad 80 proc. do swojego majątku doszła sama w ciągu 10 ostatnich lat.

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły