25 C
Oslo
sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaBaza turystycznaAtrakcje turystyczneCo warto zobaczyć w Oslo w 2023 roku

Co warto zobaczyć w Oslo w 2023 roku

Co warto zobaczyć w Oslo w 2023 roku będąc na wakacjach w tym nowoczesnym mieście.

Muzeum Muncha (Munch-museet | Munch Museum)

Muzeum Muncha to obowiązkowy punkt na mapie Oslo dla miłośników sztuki. To wspaniałe muzeum poświęcone twórczości słynnego norweskiego malarza, Edvarda Muncha. W muzeum można podziwiać ponad 28 000 dzieł sztuki, w tym wiele jego słynnych obrazów, takich jak „Krzyk”, „Madonna” czy „Wampiry”. Ponadto w muzeum znajduje się wiele rysunków, grafik i fotografii autorstwa Muncha. Muzeum Muncha to także doskonałe miejsce do zrozumienia kontekstu, w którym powstały prace artysty oraz jego życia prywatnego.

Wzgórze Holmenkollen (Holmenkollbakken)

Holmenkollen to obszar rekreacyjny, położony na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na Oslo. To także miejsce, gdzie odbywają się międzynarodowe zawody skoków narciarskich. Na szczycie wzgórza znajduje się muzeum historii sportów zimowych oraz wieża widokowa, z której można podziwiać panoramiczny widok na Oslo i okolice. Na wzgórzu znajduje się także trasa biegowa i wiele szlaków turystycznych.

Opera w Oslo (Operahuset | Oslo Opera House)

To nowoczesny budynek opery, położony nad brzegiem fiordu. Budynek opery składa się z trzech pięter, a w jego wnętrzu znajdują się trzy sale widowiskowe. Budynek jest wykonany z białego marmuru i szkła, co nadaje mu niepowtarzalnego wyglądu. Na dachu budynku znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać piękny widok na Oslo.

Muzeum Wikingów (Vikingskipshuset | Viking Museum in Oslo)

Muzeum to obowiązkowa atrakcja dla miłośników historii i kultury Wikingów. W muzeum można zobaczyć repliki łodzi wikingów, zbroje, broń, przedmioty codziennego użytku, a także poznać historię i kulturę Wikingów. Na uwagę zasługuje także piękna rzeźba wikinga, która znajduje się na dziedzińcu muzeum.

Pałac Królewski w Oslo Norwegia

Pałac Królewski (Det Kongelige Slott | Royal Palace in Oslo)

Pałac Królewski w Oslo to siedziba norweskiej rodziny królewskiej. Warto odwiedzić to piękne miejsce i podziwiać jego architekturę oraz ogrody. Przy pałacu znajduje się wiele ciekawych miejsc, takich jak Park Rzeźby, gdzie można podziwiać wiele interesujących rzeźb.

Park Vigelanda (Vigelandsanlegget | Vigelandsparken)

Park Vigelanda to jeden z największych parków rekreacyjnych w Oslo i jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Park słynie z ogromnej kolekcji rzeźb autorstwa Gustava Vigelanda. Na terenie parku znajduje się ponad 200 rzeźb wykonanych z brązu, granitu i żeliwa. Najważniejszym dziełem jest wieża, która ma 14 metrów wysokości i składa się z 121 rzeźb. Park Vigelanda to idealne miejsce na spacer, relaks wśród zieleni oraz podziwianie sztuki.

Muzeum Kon-Tiki (Kon-Tiki-museet | Kon-Tiki Museum)

Muzeum Kon-Tiki to poświęcone wyprawom ekspedycyjnym Thor Heyerdahla. W muzeum można zobaczyć Kon-Tiki, drewnianą tratwę, którą Heyerdahl popłynął z Peru na Polinezję, a także Ra II, tratwę, którą popłynął przez Atlantyk. Oprócz eksponatów związanych z wyprawami Heyerdahla, w muzeum można zobaczyć wiele ciekawych artefaktów związanych z historią żeglugi.

Muzeum Fram (Frammuseet | Fram Museum)

Muzeum Fram to poświęcone wyprawie Fram, norweskiego statku, który służył do badań polarnych. W muzeum można zobaczyć Fram, jedyny zachowany statek z epoki wypraw polarnych. W muzeum można także poznać historię wypraw polarnych, zobaczyć różnego rodzaju instrumenty i sprzęty używane podczas wypraw oraz pooglądać zdjęcia i filmy dokumentujące te ekspedycje.

Zamek Akershus (Akershus Festning | Akershus Castle)

Zamek Akershus to piękny zamek położony w centrum Oslo, który ma bogatą historię. Zamek został zbudowany w XIII wieku i pełnił wiele funkcji przez wieki, m.in. jako twierdza, więzienie czy siedziba królewskiego rządu. Obecnie zamek służy jako muzeum, a odwiedzający mogą zwiedzać sale królewskie, kaplicę i inne pomieszczenia. Zamek Akershus to także piękne miejsce na spacer, relaks i podziwianie pięknych widoków na Oslo.

To tylko kilka z wielu atrakcji, które warto zobaczyć w Oslo. Miasto oferuje wiele innych interesujących miejsc, takich jak Narodowe Muzeum Sztuki, Muzeum Morskie, Muzeum Narodowe, czy Skansen Miejski, a także piękne parki, zabytki i wiele ciekawych miejsc do jedzenia i zakupów.

Fot: Franz Wender | unsplash.com/@franz95

Fot: ESMA | unsplash.com/@esima1311

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo