8.3 C
Oslo
środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsMIT Technology Review będzie wspierał Polaków

MIT Technology Review będzie wspierał Polaków

MIT-Technology-Review-bedzie-wspieral-Polakow

Program MIT Enterprise Forum wspiera komercjalizację badań polskich naukowców

 

Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej we współpracy z MIT Technology Review uruchamia program akceleracyjny dla polskich przedsiębiorstw technologicznych będących na wczesnym etapie rozwoju swoich pomysłów. Nabór do programu ruszył 2 grudnia.

„Celem działania MIT Enterprise Forum Poland jest mentoring oraz edukacja przedsiębiorczych naukowców w zakresie komercjalizacji wyników ich badań. Bazując na modelu wypracowanym przez MIT, chcemy łączyć naukowców z doświadczonymi przedsiębiorcami i otoczeniem biznesowym” – wyjaśnia Bogusława Cimoszko-Skowroński, absolwentka MIT, ekspertka z zakresu bankowości i finansach korporacyjnych, zasiadająca w radzie fundacji.

„Prestiż Massachusetts Institute of Technology gwarantuje uczestnikom programu akceleracyjnego dostęp do najlepszych ekspertów biznesowych, inwestorów oraz uwagę branżowych mediów, m.in. cenionego MIT Technology Review” – dodaje Cimoszko-Skowroński.

2 grudnia ruszył nabór uczestników pierwszej edycji programu akceleracyjnego. Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły naukowców, które założyły lub planują założyć przedsiębiorstwo w celu komercjalizacji wynalazku. Istotne jest, by przynajmniej w połowie składały się one z polskich uczonych. Program oferuje kilkumiesięczny cykl warsztatów i szkoleń prowadzonych przez wybitnych zagranicznych i krajowych ekspertów. Eksperci MIT Enterprise Forum Poland i ich partnerzy będą także szkolić naukowców w zakresie prawa własności intelektualnej, odpowiednich praktyk ochrony patentowej, prawa podatkowego i dotacji oraz przemawiania publicznego.

W kolejnym etapie programu 5 najbardziej obiecujących zespołów odbędzie szkolenia w MIT w Massachusetts. W planach MIT Enterprise Forum Poland jest także organizacja międzynarodowej konferencji, podczas której zespoły zaprezentują swoje pomysły szerszej publiczności, inwestorom i mediom.

„Polscy naukowcy należą do najbardziej twórczych na świecie. Niestety, zbyt często ich pomysły i wynalazki nie doczekują się komercjalizacji. Według danych Eurostatu Polska znajdują się w ogonie państw, jeśli chodzi o potencjał innowacyjności. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest właśnie brak kompetencji i wiedzy pozwalającej na szybką komercjalizację dorobku naukowego – przekucia idei w rynkowe produkty” – mówi PAP Paweł Bochniarz, kierujący fundacją MIT Enterprise Forum Poland.

Zespół MIT Enterprise Forum będzie ściśle współpracować z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Fundacją na rzecz Nauki Polskiej, ale także z PwC, kancelarią Wardyński, JWP Rzecznicy Patentowi oraz firmą Intel. Polski oddział MIT Enterprise Forum jest częścią globalnej siatki organizacji wspieranych przez MIT TR, które działają obecnie w kilkunastu krajach. (PAP)

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo