15.3 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNewsMIT Technology Review będzie wspierał Polaków

MIT Technology Review będzie wspierał Polaków

MIT-Technology-Review-bedzie-wspieral-Polakow

Program MIT Enterprise Forum wspiera komercjalizację badań polskich naukowców

 

Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej we współpracy z MIT Technology Review uruchamia program akceleracyjny dla polskich przedsiębiorstw technologicznych będących na wczesnym etapie rozwoju swoich pomysłów. Nabór do programu ruszył 2 grudnia.

„Celem działania MIT Enterprise Forum Poland jest mentoring oraz edukacja przedsiębiorczych naukowców w zakresie komercjalizacji wyników ich badań. Bazując na modelu wypracowanym przez MIT, chcemy łączyć naukowców z doświadczonymi przedsiębiorcami i otoczeniem biznesowym” – wyjaśnia Bogusława Cimoszko-Skowroński, absolwentka MIT, ekspertka z zakresu bankowości i finansach korporacyjnych, zasiadająca w radzie fundacji.

„Prestiż Massachusetts Institute of Technology gwarantuje uczestnikom programu akceleracyjnego dostęp do najlepszych ekspertów biznesowych, inwestorów oraz uwagę branżowych mediów, m.in. cenionego MIT Technology Review” – dodaje Cimoszko-Skowroński.

2 grudnia ruszył nabór uczestników pierwszej edycji programu akceleracyjnego. Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły naukowców, które założyły lub planują założyć przedsiębiorstwo w celu komercjalizacji wynalazku. Istotne jest, by przynajmniej w połowie składały się one z polskich uczonych. Program oferuje kilkumiesięczny cykl warsztatów i szkoleń prowadzonych przez wybitnych zagranicznych i krajowych ekspertów. Eksperci MIT Enterprise Forum Poland i ich partnerzy będą także szkolić naukowców w zakresie prawa własności intelektualnej, odpowiednich praktyk ochrony patentowej, prawa podatkowego i dotacji oraz przemawiania publicznego.

W kolejnym etapie programu 5 najbardziej obiecujących zespołów odbędzie szkolenia w MIT w Massachusetts. W planach MIT Enterprise Forum Poland jest także organizacja międzynarodowej konferencji, podczas której zespoły zaprezentują swoje pomysły szerszej publiczności, inwestorom i mediom.

„Polscy naukowcy należą do najbardziej twórczych na świecie. Niestety, zbyt często ich pomysły i wynalazki nie doczekują się komercjalizacji. Według danych Eurostatu Polska znajdują się w ogonie państw, jeśli chodzi o potencjał innowacyjności. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest właśnie brak kompetencji i wiedzy pozwalającej na szybką komercjalizację dorobku naukowego – przekucia idei w rynkowe produkty” – mówi PAP Paweł Bochniarz, kierujący fundacją MIT Enterprise Forum Poland.

Zespół MIT Enterprise Forum będzie ściśle współpracować z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Fundacją na rzecz Nauki Polskiej, ale także z PwC, kancelarią Wardyński, JWP Rzecznicy Patentowi oraz firmą Intel. Polski oddział MIT Enterprise Forum jest częścią globalnej siatki organizacji wspieranych przez MIT TR, które działają obecnie w kilkunastu krajach. (PAP)

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły