12.7 C
Oslo
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaNewsCiekawostkiNajlepsze praktyki pomiędzy beneficjentami a podmiotami z Norwegii

Najlepsze praktyki pomiędzy beneficjentami a podmiotami z Norwegii

Najlepsze-praktyki-pomiedzy-beneficjentami-a-podmiotami-z-Norwegii

Ruszył II nabór wniosków w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej w Programie „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu”

 

Fundusz ma na celu rozwój współpracy i ułatwienie tworzenia partnerskich sieci, umożliwiających przekazywanie wiedzy, doświadczeń, technologii i najlepszych praktyk pomiędzy beneficjentami a podmiotami z Norwegii.
Wnioski mogą być składane przez polskie jednostki samorządu terytorialnego (powiaty), wskazane na liście uprawnionych wnioskodawców, realizujące działania odnoszące się do celu Programu, którym jest przyczynienie się do poprawy stanu zdrowia społeczeństwa polskiego poprzez ograniczenie nierówności w zdrowiu wywołanych czynnikami społecznymi.

Kwalifikowalnymi partnerami norweskimi są jednostki samorządu terytorialnego: gminy (ang. municipality, nor. kommune), okręgi (ang. county, nor. fylke), jak również organizacje pozarządowe, jednostki edukacyjne (uniwersytety, college) oraz instytucje badawcze, które funkcjonują w obszarze ochrony zdrowia.

Całkowita alokacja środków dostępnych z Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie Programu w ramach II naboru (środki z funduszy norweskich oraz z budżetu państwa) to 65 000 euro (273 130 zł).

Maksymalna kwota dofinansowania w projekcie wynosi 46 500 euro (195 393 zł).

Nabór projektów w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej do programu odbywa się w okresie 16 marca do 30 czerwca 2015 r. do godz. 16:15 lub zakontraktowania całej dostępnej alokacji. Termin odnosi się do dokumentacji składanej w wersji papierowej i elektronicznej.

Miejsce składania dokumentów:

Ministerstwo Zdrowia
Departament Funduszy Europejskich
ul Długa 38/40 pokój 109 (sekretariat)
00-238 Warszawa

Wniosek należy złożyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem: Wniosek FWD w ramach PO PL13, Nr konkursu: 2/NMF/PL13/FWD/2015.

Szczegółowe informacje o naborze zamieszczono na stronie internetowej Operatora Programu.

Źródło: eog.gov.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Media w Oslo

Media w Oslo - ogromny wpływ na społeczeństwo Wprowadzenie Oslo, stolica Norwegii, jest miastem, w którym media odgrywają istotną rolę w kształtowaniu opinii publicznej, informowaniu społeczeństwa...

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Tromsø 04.10.2023 r. Lokalizacja miejsca dyżuru: Clarion Hotel the Edge, Kaigata 6, 9008 Tromsø ; w sali “Prostneset”. Podczas dyżuru będą przyjmowane wyłącznie...

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo

Popularne artykuły

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Prom w Oslo