3 C
Oslo
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaNewsCiekawostkiNajlepsze praktyki pomiędzy beneficjentami a podmiotami z Norwegii

Najlepsze praktyki pomiędzy beneficjentami a podmiotami z Norwegii

Najlepsze-praktyki-pomiedzy-beneficjentami-a-podmiotami-z-Norwegii

Ruszył II nabór wniosków w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej w Programie „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu”

 

Fundusz ma na celu rozwój współpracy i ułatwienie tworzenia partnerskich sieci, umożliwiających przekazywanie wiedzy, doświadczeń, technologii i najlepszych praktyk pomiędzy beneficjentami a podmiotami z Norwegii.
Wnioski mogą być składane przez polskie jednostki samorządu terytorialnego (powiaty), wskazane na liście uprawnionych wnioskodawców, realizujące działania odnoszące się do celu Programu, którym jest przyczynienie się do poprawy stanu zdrowia społeczeństwa polskiego poprzez ograniczenie nierówności w zdrowiu wywołanych czynnikami społecznymi.

Kwalifikowalnymi partnerami norweskimi są jednostki samorządu terytorialnego: gminy (ang. municipality, nor. kommune), okręgi (ang. county, nor. fylke), jak również organizacje pozarządowe, jednostki edukacyjne (uniwersytety, college) oraz instytucje badawcze, które funkcjonują w obszarze ochrony zdrowia.

Całkowita alokacja środków dostępnych z Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie Programu w ramach II naboru (środki z funduszy norweskich oraz z budżetu państwa) to 65 000 euro (273 130 zł).

Maksymalna kwota dofinansowania w projekcie wynosi 46 500 euro (195 393 zł).

Nabór projektów w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej do programu odbywa się w okresie 16 marca do 30 czerwca 2015 r. do godz. 16:15 lub zakontraktowania całej dostępnej alokacji. Termin odnosi się do dokumentacji składanej w wersji papierowej i elektronicznej.

Miejsce składania dokumentów:

Ministerstwo Zdrowia
Departament Funduszy Europejskich
ul Długa 38/40 pokój 109 (sekretariat)
00-238 Warszawa

Wniosek należy złożyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem: Wniosek FWD w ramach PO PL13, Nr konkursu: 2/NMF/PL13/FWD/2015.

Szczegółowe informacje o naborze zamieszczono na stronie internetowej Operatora Programu.

Źródło: eog.gov.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo