Norweski łosoś bije rekordy

0
30
Norweski-losos-bije-rekordy

Norweski-losos-bije-rekordy

Norweski łosoś: rekord wszechczasów!

 

Według najnowszych statystyk, Norwegia eksportuje taką ilość owoców morza, głównie łososia i dorsza, z której może powstać dziennie aż ok. 37 mln posiłków, co oznacza, że eksport tych produktów w ubiegłym roku uzyskał najwyższy wynik w historii. Nie mniej niż 1/5 populacji świata skosztowała ich przynajmniej raz! Największym importerem norweskiego łososia jest ostatnio Polska.

„- Nie mogliśmy przypuszczać, że 2014 rok okaże się naszym najlepszym rokiem w historii w uwagi na fakt, że w sierpniu Rosja wprowadziła zakaz importu produktów z Norwegii”, powiedziała norweska Minister ds. Rybołówstwa Elisabeth Aspaker. „- Mamy teraz najlepszy dowód na to, że popyt na norweskie owoce morza jest większy niż oczekiwano, a nasz przemysł skutecznie rozpoznaje nowe rynki zbytu”.

W 2014 roku eksport norweskich owoców morza wzrósł o 12% w porównaniu z wcześniejszym rokiem, i o całe 25% licząc od 2012 r.

Poza bijącym rekordy popularności wśród produktów eksportowych norweskim łososiem, wzrost zainteresowania przeżywa obecnie dorsz. W 2013 roku eksport świeżego norweskiego dorsza wzrósł o 60%!

„- W bieżącym roku Norwegia zajmie się ustanowieniem nowego systemu, który zapewni przewidywalność i zrównoważony wzrost w przemyśle hodowlanym. Jednocześnie zaproponujemy rozwiązania, mające na celu zwiększenie rentowności sektora rybołówstwa”, zapowiedziała Minister Aspaker

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony amb-norwegia.pl
Fot: freeimages.com