12.7 C
Oslo
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaNewsPraca dla dyplomaty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Praca dla dyplomaty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

praca-dla-dyplomaty-w-ministerstwie-spraw-zagranicznych

Zostań dyplomatą

 

Jeśli lubisz ambitne wyzwania, nie męczą cię podróże, znasz języki obce i szukasz ciekawej pracy, jesteś właściwą osobą, by rozpocząć karierę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Weź udział w aplikacji dyplomatyczno-konsularnej. Nabór na rok 2016 trwa.

– Myśląc o aplikacji dyplomatyczno-konsularnej chciałam jedynie pogłębić wiedzę i wzmocnić swoje kompetencje. Ten niezwykły rok dał mi jednak o wiele więcej: przyjaźnie, przygody, poszerzył moje horyzonty i był niepowtarzalną lekcję umiejętności interpersonalnych – mówi Ewelina Brudnicka, absolwentka aplikacji 2009, która dziś pracuje w Departamencie Polityki Europejskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Aplikacja dyplomatyczno-konsularna trwa rok. W ramach zajęć organizowanych przez Polski Instytut Dyplomacji im. Ignacego Jana Paderewskiego kandydaci na dyplomatów uczą się przez pół roku o m.in. Unii Europejskiej, dyplomacji publicznej, kulturalnej i ekonomicznej, poznają historię stosunków międzynarodowych i polskiej dyplomacji, tajniki skutecznie prowadzonych negocjacji międzynarodowych. Zdobytą wiedzę wykorzystują później w praktyce, podczas trwających do sześciu miesięcy staży zawodowych w departamentach i biurach Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz na placówkach zagranicznych. W czasie trwania aplikacji i towarzyszących jej staży przyszli dyplomaci otrzymują wynagrodzenie, a po zdaniu egzaminu dyplomatyczno-konsularnego zostają pracownikami Ministerstwa Spraw Zagranicznych i otrzymując pierwszy stopień dyplomatyczny – Attaché.

– Jako dyplomata miałem okazję pracować w Mińsku, Paryżu, Kairze czy Pekinie, ale od przygody ważniejsze jest dla mnie jest poczucie, że robię coś ważnego, a moją pracą mogę pomóc Polsce – podkreśla Rafał Sordyl, absolwent aplikacji 2010, który dziś pracuje w Ambasadzie RP w Londynie.

Nabór na aplikację odbywa się w drodze konkursu, który składa się z części pisemnej i ustnej, organizowanego przez Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej. Kandydaci muszą być obywatelami Polski, mieć wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne oraz potwierdzoną znajomość co najmniej dwóch języków obcych na poziomie C1. Termin składania dokumentów upływa 16 września 2015 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na portalu MSZ.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Media w Oslo

Media w Oslo - ogromny wpływ na społeczeństwo Wprowadzenie Oslo, stolica Norwegii, jest miastem, w którym media odgrywają istotną rolę w kształtowaniu opinii publicznej, informowaniu społeczeństwa...

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Tromsø 04.10.2023 r. Lokalizacja miejsca dyżuru: Clarion Hotel the Edge, Kaigata 6, 9008 Tromsø ; w sali “Prostneset”. Podczas dyżuru będą przyjmowane wyłącznie...

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo

Popularne artykuły

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Prom w Oslo