8.3 C
Oslo
środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsBiznesRusza huta magnezu w Norwegii, zbudowana przez Promostal

Rusza huta magnezu w Norwegii, zbudowana przez Promostal

norwegia-hutaKonstrukcję stalową hali huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii wykonali pracownicy Promostalu z Czarnej Białostockiej. Na początku listopada ruszy produkcja w nowym obiekcie.

To największy jak dotąd kontrakt zrealizowany przez Promostal na rynku skandynawskim. Jednak montaż konstrukcji hali to nie wszystko. Inwestor – firma RHI Normag AS, należąca do austriackiego koncernu RHI, zaproponowała spółce z Czarnej Białostockiej rozszerzenie tego zlecenia o dalsze prace. W ramach przedłużenia kontraktu Promostal wykonał też konstrukcję wewnętrzną hali w Porsgrunn oraz komin wraz z kanałami i konstrukcją wsporczą. Wykonał również obiekty towarzyszące – m.in. budynek sprężarkowni, stację załadowczą i estakady zewnętrzne. W sumie wartość kontraktu to blisko 14 mln euro. Większość prac już się zakończyła, a na 8 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie huty w Porsgrunn, na które zaproszono również zarząd Promostalu.

– Taka inwestycja to dla nas najlepsze referencje mówi Grzegorz Polak, pełnomocnik zarządu spółki. Mamy już kolejne zamówienia zarówno z rynku skandynawskiego, jak i krajowego.

By sprostać temu i innym zleceniom firma zwiększyła zatrudnienie pracę znalazło już kilkanaście osób, głównie spawaczy i monterów.

Promostal działa w branży konstrukcji stalowych. Buduje obiekty przemysłowe, handlowe, biurowe w kraju i za granicą – głównie w Skandynawii. Spółka z roku na rok podwaja obroty – w 2010 r. osiągnęła blisko 16 mln zł z tytułu przychodów, w 2011 ponad 33 mln zł, a w tym roku na koniec lipca uzyskała już 42 mln zł przychodów.

Autorem artykułu jest Masz-Media

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Fot: sxc.hu

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo