15.3 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNewsBiznesRusza huta magnezu w Norwegii, zbudowana przez Promostal

Rusza huta magnezu w Norwegii, zbudowana przez Promostal

norwegia-hutaKonstrukcję stalową hali huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii wykonali pracownicy Promostalu z Czarnej Białostockiej. Na początku listopada ruszy produkcja w nowym obiekcie.

To największy jak dotąd kontrakt zrealizowany przez Promostal na rynku skandynawskim. Jednak montaż konstrukcji hali to nie wszystko. Inwestor – firma RHI Normag AS, należąca do austriackiego koncernu RHI, zaproponowała spółce z Czarnej Białostockiej rozszerzenie tego zlecenia o dalsze prace. W ramach przedłużenia kontraktu Promostal wykonał też konstrukcję wewnętrzną hali w Porsgrunn oraz komin wraz z kanałami i konstrukcją wsporczą. Wykonał również obiekty towarzyszące – m.in. budynek sprężarkowni, stację załadowczą i estakady zewnętrzne. W sumie wartość kontraktu to blisko 14 mln euro. Większość prac już się zakończyła, a na 8 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie huty w Porsgrunn, na które zaproszono również zarząd Promostalu.

– Taka inwestycja to dla nas najlepsze referencje mówi Grzegorz Polak, pełnomocnik zarządu spółki. Mamy już kolejne zamówienia zarówno z rynku skandynawskiego, jak i krajowego.

By sprostać temu i innym zleceniom firma zwiększyła zatrudnienie pracę znalazło już kilkanaście osób, głównie spawaczy i monterów.

Promostal działa w branży konstrukcji stalowych. Buduje obiekty przemysłowe, handlowe, biurowe w kraju i za granicą – głównie w Skandynawii. Spółka z roku na rok podwaja obroty – w 2010 r. osiągnęła blisko 16 mln zł z tytułu przychodów, w 2011 ponad 33 mln zł, a w tym roku na koniec lipca uzyskała już 42 mln zł przychodów.

Autorem artykułu jest Masz-Media

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Fot: sxc.hu

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły