Współczesne Polki coraz lepiej radzą sobie z gospodarowaniem finansami

0
28
Wspolczesne-Polki-coraz-lepiej-radza-sobie-z-gospodarowaniem-finansami

Wspolczesne-Polki-coraz-lepiej-radza-sobie-z-gospodarowaniem-finansami

Domowe budżety w rękach kobiet

 

Współczesne Polki coraz lepiej radzą sobie z gospodarowaniem finansami. Większość polskich kobiet przejęła zarządzanie domowym budżetem i – jak się okazuje – robią to one lepiej od mężczyzn.

80% kobiet bardzo dokładnie planuje swoje wydatki i unika tym samym spontanicznego kupowania. Aż 72% pań poszukuje tańszych produktów, dlatego chętnie korzysta z promocji. Polki są też obowiązkowe – 61% z nich po otrzymaniu pensji opłaca najważniejsze rachunki.

Poza tym kobiety starają się zaszczepić rozsądne gospodarowanie finansami dzieciom. „Wykorzystują do tego różne formy aktywizacji. W przypadku najmłodszych dzieci jest to zabawa w sklep, ale już z nastolatkami otwarcie rozmawiają o domowym budżecie” – mówi serwisowi infoWire.pl Alina Stahl z Biura Informacji Kredytowej. Szczególny nacisk jest kładziony na naukę oszczędzania wody i prądu. Przekazywanie dzieciom co pewien czas określonej kwoty ma natomiast zachęcać je do umiejętnego zarządzania pieniędzmi i odkładania ich np. na zabawkę czy grę.

Tylko 1% rodziców nie troszczy się o edukację finansową swoich dzieci. Warto pamiętać, że to, czy będą one w dorosłym życiu przedsiębiorcze oraz zaradne, zależy między innymi od tego, jak wkroczą w świat finansów.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com