15.3 C
Oslo
piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNewsZajęcia z fotografii we Fredrikstad

Zajęcia z fotografii we Fredrikstad

Zajecia-z-fotografii-we-Fredrikstad

Zajęcia z fotografii we Fredrikstad – zapisy na kurs

 

Zajęcia z fotografii odbyły się pod kierunkiem pana Mariusza.

Kursanci 17 stycznia poznawali perspekty w fotografii, zajęcia praktyczne pomogły lepiej zgłębić temat.

Zapraszamy wszystkie osoby zaiteresowane do uczestnoctwa w kursie. Istnieje możliwość zapisów na kurs w tym semestrze.

I trochę teorii

W jakich sytuacjach wykorzystać możemy filtry polaryzacyjne? Jest ich mnóstwo, poniżej prezentacja kilka najbardziej typowych:

1. Przyciemnienie błękitnego nieba. To najbardziej charakterystyczny efekt działania polaryzatorów. Zauważyć trzeba, że skuteczność przyciemniania nieba zależy między innymi od kierunku padania światła słonecznego. Największe przyciemnienie uzyskamy, gdy słońce znajdować się będzie pod kątem prostym w stosunku do osi optycznej aparatu. Mówiąc prościej, jeśli będziemy fotografować, mając słońce po lewej lub prawej stronie, możemy mieć pewność, że niebo zostanie przyciemnione. Gdy słońce znajdzie się w kadrze lub za naszymi plecami – działanie filtra zostanie zredukowane praktycznie do zera. Skuteczność przyciemniania warunkowana jest również przez porę dnia i roku oraz pogodę. Czasami uzyskamy delikatne zwiększenie nasycenia barwy nieba, innym razem – będziemy je mogli zmienić wręcz w czerń.

2. Zwiększenie nasycenia kolorów. To drugi przypadek, w którym filtr może bardzo pozytywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Jako że urządzenie tego typu eliminuje odbicia z powierzchni niemetalicznych (a takimi są np. liście), pozwala na pozbycie się rozpraszających odbić.

Eliminacja odbić – w czasach gdy dominowała fotografia czarno-biała, filtry polaryzacyjne najczęściej były wykorzystywane do tego właśnie celu. Jak wspominaliśmy wyżej, eliminują one odbicia z powierzchni niemetalicznych.

3. Eliminacja odbić – w czasach gdy dominowała fotografia czarno-biała, filtry polaryzacyjne najczęściej były wykorzystywane do tego właśnie celu. Jak wspominaliśmy wyżej, eliminują one odbicia z powierzchni niemetalicznych.

Mariusz Michalik jest profesjonalnym fotografem w zawodzie od wielu lat, swoją pasją zaraził syna, a teraz z entuzjazmem przekazuje swoją wiedzę i dzieli się doświadczeniem prowadząc kółko fotograficzne w naszej szkole.

W swych zajęciach przewiduje:
kurs fotografii cyfrowej dla dzieci – teoria połączona z praktyką

W dobie fotografii cyfrowej fotografować może każdy, a to dlatego, że zasady dotyczące robienia zdjęć są takie same dla wszystkich, bez względu na wiek.

Dzieci na zajęciach pana Mariusza będą poznawać początki fotografii, historę aparatu i techniki wywoływania zdjęć. Pozwali im to zrozumieć jak łatwo jest dziś robić zdjęcia.

Nauczą się prawidłowo trzymać aparat fotograficzny, jak czyścić aparat i jak o niego dbać. W trakcie ćwiczeń poznają zasady kompozycji. Będą robić zdjęcia z perspektywy żabiej i ptasiej oraz inne. Będą obserwować jak zmienia się plastyka fotografowanego przedmiotu w zależności od kąta padania światła. Sami będą układać kompozycję i fotografować je. Fotografia przedmiotu, postaci, krajobrazu, tego co je otacza na co dzień: szkolne podwórko, sale, zabawki, siebie nawzajem przestanie być przypadkowe, a stanie się przemyślanym dzałaniem młodego fotografa.

Dzieci widzą świat inaczej niż dorośli, choćby ze względu na swój wzrost. Dzięki fotografiom, które same zrobią my dorośli możemy zobaczyć świat z perspektywy dziecka.

Głównym celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na otaczający je świat, zachęcenie do obserwacji tego co je otacza, pobudzenie wyobraźni oraz aktywności twórczej.

Fot: szkolapolska.com.pl
Źródło: Polska Społeczna Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka (szkolapolska.com.pl)

PODOBNE ARTYKUŁY
[td_block_social_counter custom_title="Nasze społeczności" block_template_id="td_block_template_1" facebook="#" manual_count_facebook="16985" twitter="#" manual_count_twitter="2458" youtube="#" manual_count_youtube="61453"]

Najnowsze wiadomości

Fotowoltaika w Oslo

Fotowoltaika w Oslo - wykorzystaj energii słońca w Norwegii Fotowoltaika to innowacyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Norwegia,...

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii

Zgon 28-letniego obywatela Norwegii we Wrocławiu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole prowadzi dochodzenie w związku z tragiczną śmiercią 28-letniego Leo K., zawodnika futbolu amerykańskiego...

Kultura i zwyczaje w Norwegii

Ceny biletów promowych w Oslo

Praca w Oslo dla Polaków

Popularne artykuły