Praca dla specjalistów komputerowych

0
54
Praca-dla-specjalistow-komputerowych

Praca-dla-specjalistow-komputerowych

Capgemini chce zatrudnić 700 nowych pracowników. Szuka głównie specjalistów komputerowych

 

O ponad 10 procent zamierza zwiększyć w tym roku zatrudnienie w Polsce konsultingowo-outsourcingowa firma Capgemini. Poszukiwani będą głównie programiści. Ci wspierający zadania działów IT u klientów, jak i specjalizujący się w tworzeniu aplikacji.

Capgemini wykonuje zlecenia związane głównie z obsługą globalnych klientów korporacyjnych. Zajmuje się sektorem finansowym, motoryzacyjnym, produkcyjnym, a nawet produkcją filmową. W Polsce zatrudnia już ponad 6 tys. ludzi.

– Obserwujemy cały czas zainteresowanie naszymi usługami, dlatego już teraz mamy zaplanowane przyjęcie ponad 700 nowych osób w tym roku – mówi agencji informacyjnej Newseria Dariusz Mazurek dyrektor zarządzający, członek zarządu Capgemini Polska. – Z jednej strony są to usługi związane z pisaniem aplikacji. Mamy już we Wrocławiu zespół, który się tym zajmuje, ale zatrudnimy jeszcze ponad 300 osób. Ważne są także pozostałe zespoły, chociażby te zajmujące się usługami outsourcingowymi czy rozwiązaniami aplikacyjnymi, tu zatrudnienie zwiększymy o 400 osób.

Firma rekrutuje nowych pracowników we wszystkich pięciu miastach, w których prowadzi działalność: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu oraz Wrocławiu. Jak jednak deklaruje, w razie potrzeby może też otworzyć kolejne centrum kompetencyjne w nowym miejscu.

– Śledzimy to, co się dzieje na rynku, i obserwujemy chociażby dynamikę rozwoju sektora usług outsourcingowych – informuje Dariusz Mazurek. – Tu mamy największą dynamikę. Ten biznes rozwija się w tempie 20 proc. rok do roku. Stąd też nasze plany zatrudnienia około 400 osób związane właśnie z samym outsourcingiem. Zatrudnimy także osoby ze zdolnościami programistycznymi, czyli te, które rozwijają aplikacje, piszą oprogramowanie.

Capgemini poszukuje osób, które z jednej strony mają kompetencje techniczne, czyli właśnie wykształcenie i doświadczenie programistyczne, z drugiej strony umiejętności językowe.

– Będąc firmą globalną, pracujemy dla klientów na całym świecie – podkreśla dyrektor zarządzający, członek zarządu Capgemini Polska. – Dotychczas nasz zespół, który zajmuje się rozwojem aplikacji we Wrocławiu, głównie zatrudniał osoby ze znajomością języka niemieckiego, w tej chwili to nam się bardzo mocno rozwija, również wchodzimy na inne rynki, gdzie podstawowym językiem jest angielski.

W Polsce Capgemini specjalizują się też w pracy dla sektora usług komunalnych, energetycznego i gazowego. Dostrzega też dużo ciekawych projektów związanych z transformacją cyfrową sektora publicznego i w tym kierunku planuje rozwój.

– W ramach naszej całej działalności w Polsce poszukujemy zarówno absolwentów, jak i studentów, którym oferujemy bardzo interesujące praktyki. Poszukujemy także doświadczonych programistów, analityków, konsultantów, którzy są zaznajomieni ze specyfiką branż, w których my jesteśmy lub chcemy się rozwijać, a to jest głównie sektor usług publicznych, finanse oraz administracja publiczna.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor
Fot: inwestor.newseria.pl