8.3 C
Oslo
środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsPowódź w Hinna (Norwegia)

Powódź w Hinna (Norwegia)

Powodz-w-Hinna-Norwegia

Powódź w Hinna

Straż pożarna dostała zgłoszenie o wycieku wody około 09:50 rano w niedzielę.

Bogate opady spowodowały że kanalizacja nie nadążyła odprowadzać dużej ilości wody z ulic. Mieszkańcy zgłosili odpowiednim służbom o wysokim poziom wody w ich domach. Droga została całkowicie zalana, jednak jest już otwarta dla użytku.

Zbieg okoliczności, czy złe nieodpowiednie  rury?

Wicedyrektor sekcji ds. wodociągów i kanalizacji Leif Terje Øvernes przyznaje, że jest to już czwarte takie zdarzenie w ostatnim czasie. Firma odpowiedzialna za to już jakiś czas temu podjęła działania w kierunku rozpoznania problemu. Jeden z mieszkańców wspomina, że obudził go wyciek wody. Zaczął ratować wszystko, co było możliwe, jednak poziom wody stale się podnosił. Eksperci z firmy mają w zamiarze wymienić rury na lepsze, zbudowane z włókna szklanego. Jeżeli tylko okaże się, że to jakość rur jest powodem, zostaną one wymienione.

Główna rura ma średnicę 700 mm grubości. Znajduje się tutaj ogromna sieć rur, do której podłączone są wszystkie gospodarstwa domowe. Jeśli sieć jest uszkodzona, to trzeba będzie wymienić wszystko.

Jak twierdzą eksperci uszkodzenie nie powinno się powtórzyć, jednakże niepokoją ich występujące wycieki wody w regularnych odstępach czasu. Odpowiednie służby wypompowały wodę z miejsca zalania oraz zabezpieczyli teren.

Fot: sxc.hu

Polecamy artykuły:

Zima atakuje w Norwegii
Norweskie i polskie klimaty
– Leif Terje Øvernes
– Hinna – informacje o mieście

PODOBNE ARTYKUŁY

Ambasada RP w Oslo – remont

Wybory za granicą w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Najnowsze wiadomości

Praca sezonowa w Oslo

Praca sezonowa w Oslo - Twoja szansa na pracę i przygodę w Norwegii Poszukujesz pracy sezonowej w Oslo? Szukaj nie dalej! To doskonałe miejsce na...

Ambasada RP w Oslo – remont

Ambasada RP w Oslo - remont ogrodzenia Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy projekt remontu ogrodzenia naszej placówki w Oslo! "Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane podmioty do...

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Popularne artykuły

Praca sezonowa w Oslo

Ambasada RP w Oslo – remont

Zarobki w Oslo

Wybory za granicą w Oslo

Wymagania językowe w Oslo

Media w Oslo

Dyżur konsularny w Tromsø

Dyżur konsularny w Bergen

Fotowoltaika w Oslo